Pan Sheffield z Chůvy k pohledání zestárl. Charlese Shaughnessyho byste dnes jen těžko poznali

Charles Shaughnessy v seriálu Chůva k pohledání.
Charles Shaughnessy v seriálu Chůva k pohledání.
Foto: Profimedia.cz

Charles Shaughnessy (66) byl neodmyslitelnou součástí seriálu Chůva k pohledání, který byl v 90. letech obrovským televizním hitem. V roli britského boháče Maxwella Sheffielda se mu podařilo okouzlit nejednu divačku a herec své charisma neztrácí ani dnes. V seriálu pro něj byl charakteristický pramen šedivých vlasů, které jsou dnes stříbrné kompletně. V letošním roce se rozhodl si od herectví trochu odpočinout a není si jistý, zda se k němu ještě naplno vrátí.

Dobře situovaný vdovec Maxwell Sheffield byl hlavní mužskou postavou legendárního sitcomu Chůva k pohledání, který diváci v 90. letech milovali. Jeho role se ujal charismatický Charles Shaughnessy, který letos oslavil 66. narozeniny. Ačkoliv zešedivěl, rozhodně se nedá říct, že by ztratil svou jiskru.

Pro letošní rok nemá Shaughnessy zatím naplánovaný jediný projekt a těžko říct, zda se k herectví ještě naplno vrátí. V posledním filmu si zahrál v roce 2019 a ztvárnil v něm prince Charlese. "Můžu být hvězdou super úspěšného filmu, který zbourá kina, můžu hostovat v televizním pořadu. Nebo také ne," řekl herec tajemně v rozhovoru pro magazín Trainwreck'd Society.

Charlesovy dcery Maddy a Jenny už vyletěly z hnízda a tak si herec může užívat společného času s manželkou Susan, s níž v roce 2023 oslaví 40. výročí. "Obě holky jsou blízko, takže je vídáme, občas přijdou na večeři, jindy si uděláme hezký večer a přespí ve svých pokojích. Se ženou si užíváme, že máme konečně hodně času jeden na druhého a prostor," uvedl sympatický šedesátník pro Soap Opera Digest.

Fanoušci Chůvy k pohledání se už několik let ptají po pokračování seriálu, rádi by viděli, jak se jeho hrdinům daří dnes. Zatímco samotná chůva Fran Drescherová by byla pro, Charles Shaughnessy je zásadně proti. "Rozhodně si nemyslím, že by to mohlo diváky zaujmout. Konec byl krásný, šťastný a tato kapitola by zkrátka měla zůstat už navždy uzavřena," vysvětlil herec, proč už se k roli pana Sheffielda nechce vracet.

Kvůli pandemii tráví herec spoustu času doma, věnuje se manželce a své fence. Nastínil, že to, jak tráví čas nyní, je pravděpodobně jen ukázkou toho, co bude dělat, až bude v důchodu úplně. "Zatím si to užívám, ale divadlo mi chybí," doplnil s jiskrou stárnoucí Charles Shaughnessy.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.