Parkinsonova choroba udělala z metalisty sešlého staříka. Ozzy Osbourne prošel smutnou proměnou

Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Legendární hudebník Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Publikováno: 12. 1. 2021

Modré kulaté brýle, dlouhé rozčepýřené vlasy, nalakované nehty, oční linky a dlouhé kabáty. Takový byl ještě poměrně nedávno heavymetalový bůh Ozzy Osbourne (72), který před rokem světu sdělil, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. Od té doby výrazně sešel a sledovat jeho proměnu je enormně smutné.

Ozzy Osbourne svou diagnózu několik měsíců tajil, když si na něm začala nemoc vybírat viditelnou daň, šel s pravdou ven. "Mám Parkinsonovu chorobu,“ přiznal v pořadu Good Morning America a řekl, že lékaři ji u něj zjistili po ošklivém pádu, po kterém musel podstoupit operaci v oblasti krku.

Nejen nemoc jako taková, ale i následky operaci zanechávají Ozzyho v bolestech. "Mám poškozené nervy v krku, zádech, ramenou a pažích. Donedávna jsem ani nevěděl, co nějaké bolesti nervů vůbec jsou,“ přiznal chátrající metalista v rozhovoru pro The Sun.

K chůzi nyní nemocný Osbourne potřebuje hůl a o svou vizáž si dělá starosti jen výjimečně. "Nemám klasického Parkinsona, trpím typem P2, který má vliv na běžné záležitosti. Když mám rýmu a kašel, může to být důsledek. Když mi ztuhne noha, může to být důsledek. Běžný život to dost komplikuje,“ řekl zpěvák skupiny Black Sabbath.

Ozzy také prohlásil, že ví, že dalších 15 let života ho nečeká a je připraven zemřít, neboť smrt si jednoho dne přijde pro každého. Hůř než on sám se s jeho diagnózou a jejími důsledky smiřuje jeho žena Sharon Osbourneová.

Nemoc vzala dlouholetému hudebníkovi šanci dělat to, co ho nejvíc naplňovalo. "Často koukám na stará videa z jeho koncertů a jsem velmi smutná, že teď nemůže dělat to, díky čemu byl šťastný. Miluje své fanoušky a vystupování, na pódiu byl ve svém živlu,“ uvedla Sharon v televizním pořadu The Dr. Oz Show.

Osbourne je i přes svou nemoc a kondici rozhodnutý, že jednoho dne se ke koncertování vrátí. Nyní mu v tom brání pandemie koronaviru, jako rizikový pacient se bojí nákazy. "Říká mi, že i kdybych ho měla na pódium odvézt na vozíku, za každou cenu se na něj vrátí,“ dodala Ozzyho manželka.

Zpěvačka Helena Vondráčková (74) patří desítky let k hudebním ikonám, které nestárnou. Nav...

Zavřít reklamu