Parkinsonova choroba zachycena v časové ose. Série snímků dokazuje, že Ozzy Osbourne vypadá lépe než před několika měsíci

Zpěvák Ozzy Osbourne
Zpěvák Ozzy Osbourne
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 23. 5. 2022

Legendární hudebník Ozzy Osbourne (73) v lednu roku 2020 přiznal, že bojuje s Parkinsonovou chorobou. Oblíbený zpěvák od té doby na veřejnost chodí jen výjimečně a snaží se především dělat vše pro to, aby se jeho zdravotní stav nezhoršoval. Na ulici nebyl vídán v nejlepším stavu, nyní ale ukázal, že v sobě má stále metalového ducha. Přestože pokroky příliš nedělá, ze snímků je evidentní, že psychicky je nyní silnější než před měsíci.

Modré kulaté brýle, dlouhé rozčepýřené vlasy, nalakované nehty, oční linky a dlouhé kabáty. To vše bylo pro Ozzyho Osbourna charakteristické, než přiznal, že dlouhodobě bojuje s Parkinsonovou chorobou. K odhalení tohoto tajemství ho přiměl fakt, že už nadále nešlo skrývat, že se jeho zdravotní stav zhoršuje. Jeho styl i hudba musely jít stranou, přednost dostaly návštěvy lékařů, pohodlí a hůl.

"Mám poškozené nervy v krku, zádech, ramenou a pažích. Nemám klasického Parkinsona, trpím typem P2, který má vliv na běžné záležitosti. Když mám rýmu a kašel, může to být důsledek. Když mi ztuhne noha, může to být důsledek. Běžný život to dost komplikuje," přiznal Ozzy Osbourne v rozhovoru pro deník The Sun.

V nedávných měsících prodělal frontman skupiny Black Sabbath operaci krku, ze které se stále zotavuje. Prodělal také covid, naštěstí však bez následků. I když si Parkinsonova choroba vybírá daň na jeho těle, zdá se, že duchem je stále tím stejným metalistou, jakým byl v době, kdy veřejnost nevěděla, že ho nemoc sužuje. Při posledním výletu ven si totiž dal záležet na tom, aby vypadal co nejvíc jako dřív.

Zatímco krátce poté, co Ozzy Osbourne svěřil své tajemství fanouškům, se objevoval na veřejnosti tak, že by ho leckdo ani nepoznal, nyní se vrací ke svému stylu. Vlasy si rozpustil z culíku, oči si orámoval černými linkami a také si černě nalakoval nehty.

Je možné, že novou chuť do života zpěvákovi přinesla informace, že se brzy stane dědečkem. "S radostí vám oznamuji, že ze mě bude maminka. Říct, že prožívám štěstí, je slabý výraz. Jsem přímo nadšená," prozradila hudebníkova dcera Kelly Osbourneová na sociální síti Instagram. Metalista se tak zanedlouho bude radovat z prvního vnoučete.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.