Páté kolo taneční show vymetlo ze soutěže herečku Mariku Šoposkou. Mluvčí ČT promluvila otevřeně o problémech s covidem

Marika Šoposká s tanečním partnerem
Marika Šoposká s tanečním partnerem
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 13. 11. 2021

Televizní taneční show StarDance se v sobotu posunula do pátého kola, ve kterém se divák dočkal už »jen« sedmi párů. Tančilo se na známé filmové melodie a účastníci soutěže na parketu předvedli valčík, jive a tanec zvaný cha-cha. Jak už je zvykem, z kola musel jeden z párů ven a tentokrát štěstí nepřálo dvojici Marika Šoposká a Robin Ondráček, jimž podle hodnocení nevyšel energický jive. Pro ŽivotvČesku.cz promluvila mluvčí televize Karolína Blinková ohledně obtížnosti organizace soutěžních večerů v době, kdy epidemie má exponenciální růst.

Mírná komplikace v souvislosti s restrikcemi a covidem-19 se přenosu nevyhnula ani tentokrát. Andrea Sestini Hlaváčková (35) podruhé nemohla jít do souboje na parketu se svým tanečním partnerem Michalem Necpálem, ale opět ho musel nahradit jeho bratr Jakub.

Mluvčí České televize pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak náročné je celou show připravovat v době, kdy epidemie se dostala do exponenciálního růstu a protiepidemická opatření jsou v tomto ohledu ze strany televize nekompromisní.

"Bojujeme, je to samozřejmě velmi těžké a je zcela jasné, že lehčí by to bylo, kdyby všichni byli očkovaní, kdyby pandemie nebyla, kdyby pozitivní případy nerostly. Je ale nutné si uvědomit, že očkování je dobrovolná věc a nelze nikoho nutit. My jsme upozorňovali všechny, aby striktně dodržovali bezpečnostní pravidla. Nad rámec nařízení ministerstva zdravotnictví máme řadu zavedených opatření, která mít nemusíme, ale přesto je kvůli bezpečnosti máme. Chceme po všech respirátory, i když nám to pravidla ohledně audiovizuálního díla, kde platí výjimka, nenařizují. Zkrátka nechceme vůbec nic podcenit. Je to celkově komplikace, zároveň je to něco, co dnešní doba přináší a musíme se s tím smířit. Reagujeme tak tedy na aktuální situaci a musíme udělat vše tak, aby nedošlo k žádné komplikaci," přiblížila mluvčí ČT Karolína Blinková pro ŽivotvČesku.cz, s čím se veřejnoprávní televize kvůli pořadu vysílaném o sobotním večeru musí vypořádat.

Do šestého kola taneční show, která v dalším týdnu opět přinese skvělou podívanou, emoce, a zejména špičkové výkony účastníků, se dostalo zbylých šest párů. Jak už ukázala komplikace ohledně covidu-19 v úvodních dílech, kdy onemocněla covedem-19 i přes očkování moderátorka Tereza Kostková (45), všichni účastníci musí být obezřetní, aby se vyhnuli riziku nákazy.

Se soutěží se kromě dvojice Šoposká - Ondráček už během odvysílaných pěti dílů rozloučili herec Pavel Trávníček (71), herečka Simona Babčáková (48) a jejich kolega z branže Zdeněk Godla (46).

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.