Patricie Pagáčová: Tíží mě likvidace drobných podnikatelů. Opatření by se dala vymyslet lépe, říká

Patricie Pagáčová je názoru, že se likvidují malé podniky a živnostníci
Patricie Pagáčová je názoru, že se likvidují malé podniky a živnostníci
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 12. 2020

Patricie Pagáčová (31) je oblíbená herečka a známá milovnice zvířat, která se snaží v životě najít správnou rovnováhu. I když se v současné době dějí závažné věci a nálada ve společnosti se rovná bodu mrazu, je vděčná za pracovní možnosti a ve všem hledá alespoň něco přínosného. Problémy lidí, které vyvstávají důsledkem koronavirové epidemie, jí rozhodně nejsou lhostejné, ba naopak. Pro ŽivotvČesku.cz přiznala, co ji nejvíce tíží a jaký má názor na to, jaká opatření vláda zavedla.

Patricie Pagáčová je divákům známá mimo jiné jako Tereza Jordánová ze seriálu Ulice nebo jako porotkyně pěvecké show SuperStar 2020. Víc jak rok a půl je už vdaná paní a v manželství s partnerem Tiborem Pagáčem našla štěstí. Náročné měsíce zasažené koronavirovou krizí sice zvládá dobře, ale ani pro ni to není lehké.

"Nedávno jsem četla knihu životního kouče Honzy Menděla, kde píše, že »stres je na houby, vykašlu se na něj«. Hodně to vystihuje. Vím, že se to snadněji říká, než koná, ale všechno nějak dopadne. Musíme se pokusit nestresovat věcmi, které nemůžeme úplně ovlivnit a doufat, že to dopadne tak, jak má a hlavně dobře," řekla Patricie Pagáčová pro ŽivotvČesku.cz.

Sama v současné době naštěstí neřeší žádné vážné problémy, ale o to víc prožívá náladu ve společnosti, která nabírá na negativitě a zoufalství. "Musím zaklepat a upřímně říct, že si nemůžu na nic stěžovat. Do finančních problémů jsem se díkybohu nedostala, práci pořád mám. S rodinou se vídám, kvůli natáčení jsem na covid-19 pravidelně testovaná, tak vím, že jsem v pořádku a můžu navštěvovat i prarodiče," vysvětlila pro ŽivotvČesku.cz sympatická představitelka Terezy Jordánové z oblíbeného seriálu Ulice.

"Spíš mě tíží pocit, že dochází k likvidaci drobných podnikatelů a živnostníků. Je mi to hodně líto. Jsem názoru, že kdyby se zavřela obchodní centra a nechaly se otevřené malé obchůdky, kde se dá i dobře regulovat, kolik je tam lidí, tak by to k něčemu bylo. Chápu, že se musí dělat určitá opatření, ale podle mě se to dá vymyslet možná o něco lépe a hlavně s ohledem na lidi," dodala pro ŽivotvČesku.cz Patricie Pagáčová k aktuální situaci.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.