Patrik Schick je sám jako kůl v plotě. Před zápasem s Nizozemci bych udělal dvě změny, říká bývalý reprezentant

Patrik Schick táhne reprezentaci na EURU.
Patrik Schick táhne reprezentaci na EURU.
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 26. 6. 2021

V neděli večer si to v Budapešti česká fotbalová reprezentace rozdá se silnými Nizozemci o postup do čtvrtfinále Mistrovství Evropy. Výběr trenéra Jaroslava Šilhavého (59) favoritem není, může jen překvapit. Bývalý reprezentační útočník Václav Kadlec (29) čeká těžký zápas, kdy Češi budou hlavně bránit. "Souhlasím s názorem, že Patrik Schick je v útoku odříznutý. V záloze nemáme tvořivé hráče, které by ho dokázali zásobovat kvalitními přihrávkami," řekl Václav Kadlec pro ŽivotvČesku.cz.

Z ofenzivní síly nizozemského reprezentačního týmu jde strach. V základní skupině dokázali svěřenci Franka de Boera nastřílet 8 gólů a jsou přesvědčení, že další branky si schovali na osmifinále. Podle fotbalových expertů na sebe narazí urputná česká obrana a kreativní nizozemská ofenziva.

"Z naší strany určitě nečekám nějaký extra fotbal. Budeme hrát ze zajištěné obrany a čekat na jejich případné chyby. Nizozemci jsou na tom tak dobře, že hrát otevřený fotbal s nimi nyní rozhodně nejde. Nizozemská ofenzivní síla je obrovská, není to jen kvalitami Memphise Depaye či Georginia Wijnalduma, těch silných hráčů tam mají plno," řekl pro ŽivotvČesku.cz Václav Kadlec, který za reprezentaci odehrál 16 zápasů a vstřelil 4 branky.

Útočníkovi, který nejlepší fotbalové roky prožil v pražské Spartě, se nelíbí, že Patrik Schick je v útoku osamocený. Muž, jehož profesionální fotbalovou kariéru ukončily opakované problémy s kolenem, je přesvědčen, že trenér Jaroslav Šilhavý musí vidět, že Patrik Schick na všechno sám nestačí.

"Souhlasím s názorem, že Patrik Schick je v útoku odříznutý, že je tam občas jako kůl v plotě. V záloze nemáme tvořivé hráče, kteří by ho dokázali zásobovat kvalitními přihrávkami," řekl svůj pohled na základní jedenáctku Václav Kadlec a doporučil dvě změny v sestavě.

"Uvidíme, jakou sestavu trenér v neděli vybere, možná se základní jedenáctka dost změní. Podle mě na lavičce kvalita je, jsou tam Antonín Barák a Adam Hložek, já bych je oba poslal na trávník od začátku zápasu," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Václav Kadlec s tím, že z utkání proti Nizozemsku má celkem obavy, ale zároveň české srdce mu velí, aby věřil a fandil.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.