Patrik Schick má natržený lýtkový sval. Do baráže vede i cesta rizika. Zranění a následky útočného esa rozebral Martin Fenin. Padlo jméno Pavla Nedvěda

Patrik Schick
Patrik Schick
Foto: Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 21. 2. 2022

Patrik Schick (26) hrající ve vynikajícím rozpoložení měl být hlavní českou zbraní v baráži o postup na světový šampionát v Kataru. Český útočník má ale natržený lýtkový sval a je otázkou, zda důležité reprezentační zápasy vůbec stihne. "Svalová zranění jsou složitá, délka léčby se špatně odhaduje," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Martin Fenin (34), který o zraněních a jejich léčbě rozhodně něco ví.

Už 24. března se čeští fotbalisté představí v barážovém utkání ve Švédsku. Pokud na skandinávské půdě uspějí, bude je čekat lepší z duelu Rusko - Polsko.

Podle expertů i fanoušků mělo jít ve Švédsku o vyrovnaný souboj, který měla na českou stranu překlopit skutečnost, že útočník Patrik Schick hraje ve vrcholné formě a v Bundeslize střílí góly s železnou pravidelností. Jenže Patrik Schick se zranil a nikdo netuší, zda se stihne na baráž vrátit.

Pro ŽivotvČesku.cz promluvil bývalý reprezentační útočník Martin Fenin, který zná tvrdost německé nejvyšší soutěže i potíže se zraněními. Podle Fenina jsou svalová zranění ošidná v tom, že nikdo nedokáže předem odhadnout, jak dlouho léčba bude trvat.

"Každé zranění člověka ovlivní a ovlivní i Patrika. On je ale v dobré pohodě, střelecky se mu daří, když je hráč v pohodě, tak se i zranění hojí lépe, než když by byl v nejistotě. Svalová zranění jsou ale složitá, délka léčby se špatně odhaduje. Patrik se zařadil mezi velké hráče a potvrzuje to v každém zápase. Zranění velké hráče prověří, zažil to třeba i Pavel Nedvěd. Návrat po zranění ukáže, jak velkým hráčem opravdu je," sdělil pro ŽivotvČesku.cz Martin Fenin, který v podstatě nabídl tři možné scénáře, jak to s českou útočnou jedničkou dopadne.

Patrik Schick baráž stihnout nemusí. Nebo se jeho tělo po zranění rychle dá do kupy a Schick baráž stihne. Třetí varianta je problematická a může nést riziko do budoucnosti - Schick by do zápasu ve Švédsku zasáhl, ale nebyl by zcela doléčen a hrál by pod léky.

"Je to lýtkový sval, to pořád není nic hrozného. V klubu povolali ty nejlepší odborníky... Hovoří se o třech týdnech, otázka je, jak na tom bude pak. A také je důležité, jak na tom bude mentálně. Hráč se kolikrát tváří, že už je zcela zdravý, ale do zápasu jde pod léky a sám ví, že to nebude stoprocentní, i když se to samozřejmě nesmí nikde přiznat. Také se mi to stalo a není to nic příjemného. Jdete do zápasu nedoléčený, hrajete pod prášky, není to samozřejmě dobré," dodal pro ŽivotvČesku.cz Martin Fenin, který si paradoxně myslí, že v prestižní Bundeslize bude návrat na hřiště lehčí, než kdyby Schick kopal tuzemskou nejvyšší soutěž.

"Naše liga je hrozně moc náročná po fyzické stránce, určitě je náročnější než Bundesliga, v tomto směru je naše liga až nedoceněná," dodal Fenin s tím, že Schickovo zranění nakonec může být méně »temné«, než se nyní zdá.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.