Pavel Callta a Eva Burešová nazpívali společný song

Pavel Callta a Eva Burešová
Pavel Callta a Eva Burešová
Foto: archiv
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 20. 4. 2020

Motivační song s názvem Jako by byl náš poslední napsal charismatický zpěvák Pavel Callta před pár měsíci, oslovil svou dlouholetou kamarádku zpěvačku Evu Burešovou, aby ho společně s ním nazpívala. Videoklip stihli natočit ještě před karanténou, původně měl vyjít až na začátku léta, ale vzhledem k nelehké době se oba umělci dohodli na tom, že by rádi udělali lidem radost už teď. 

Jeden den, když jsem se ráno probudil, mě napadlo, že by z toho mohl být hezký duet. Song jsem napsal jako motivační, kde se mísí moje různé myšlenky o životě a hodnotách, a chtěl bych tohle moje poselství a motivaci předat dál,“ říká Pavel Callta.

S Evou se známe už několik let. Chodili jsme spolu na Ježkovu konzervatoř, potom jsme spolu točili jeden studentskej film, kde jsem hrál záporáka, moje rodina dokonce bydlí o ulici vedle bydliště Evy, a taky jsme spolu byli v národním kole Eurovize. Song jsem jí poslal a moc se jí líbil, tak jsem poslal text, hudební aranž a Eva ho nahrála v Ostravě. S mými producenty SadLuckem a Ondrou Žatkuliakem jsme songu dali život. Videoklip jsme točili v Ostravě se skvělým režisérem Honzou Strachem. Mám z toho songu radost, protože hlasy nám k sobě prý dost ladí a s Evou se mi spolupracovalo skvěle. Cítím, že mým posláním je inspirovat lidi. Jestli motivačními songy nebo zamilovanými songy, to je vlastně jedno, hlavní je, že si v tom najde každý to svoje, tak snad to bude i v případě této skladby,“ svěřil se talentovaný zpěvák.


S Pavlem sdílíme velkou část společné historie. Ačkoliv jsme to nikdy neplánovali, vždy jsme se ocitli na stejných soutěžích, akcích, které pro naši kariéru nebo jen profesní zkušenost byly velmi cenné. Jsme spolužáci z konzervatoře, ze které jsme oba odešli. Oba jsme soutěžili ve stejném ročníku Československo má talent, natočili jsme spolu jeden krátký film, oba jsme soutěžili v Eurovizi a pak se dokonce podělili o stejné místo. Jeho strejda je dokonce můj soused z mého rodného města, je toho spoustu, až se to zdá být neuvěřitelné,“ vypráví půvabná herečka a zpěvačka Eva Burešová.

Já jsem Pavlova velká fanynka, baví mě jeho texty, vidím ty pokroky, přece jen ho znám opravdu dlouho. Proto mě velmi potěšilo, když přišel s nabídkou nazpívané duetu. Písnička se mi líbila okamžitě, je pozitivní s krásným textem. To Pavel prostě umí. Natáčení klipu proběhlo ve velmi milé náladě, ostatně si myslím, že to diváci z klipu vycítí,“ dodává Eva.


Eva Burešová tráví karanténu se svým synem, užívají si jeden druhého. Hrají si, tvoří a lítají po zahradě. Zároveň se snaží pomáhat tam, kde je to teď potřeba. Podporuje nadace, dělá živé vysílání, která finančně pomáhají tam, kde je to potřeba. „Těším se zpět na prkna a na natáčení seriálu Slunečná, samozřejmě mi to vše chybí, ale snažím se karanténu brát pozitivně, a tak čerpám sílu a učím se novým věcem, na které nezbývalo tolik času,“, svěřila se Eva Burešová.

"Čas v karanténě trávím se svými blízkými nebo s rodinou na Moravě. Můj brácha má se svou ženou 10 měsíční miminko, mého synovce Filípka, tak se o něj rád starám a je sranda. Jinak různé výlety do přírody, hodně sportuju a často píšu doma v Praze nový songy a hudbu na mou třetí desku, která vyjde tento rok. Koncerty jsou zatím všechny zrušeny, tak čas využívám k tvorbě nových věcí. Chybí mi koncertování a živý kontakt s lidmi na stagi. V druhé řadě cestování, které je moji velkou drogou, tak snad se to brzy rozvolní a budeme moct zase chodit, jezdit a lítat kamkoliv budeme chtít,“ říká Pavel Callta.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.