Pavel Trávníček dokončil práce na dabingu nové Popelky. Norsko si to udělalo po svém, říká jeho manželka

Manželé Pavel a Monika Trávníčkovi
Manželé Pavel a Monika Trávníčkovi
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 12. 2021

Už 23. prosince se v českých kinech objeví norský remake oblíbené pohádky Tři oříšky pro Popelku. Ta je považována téměř za národní poklad a tak lze jen těžko předpokládat, jak se k nové verzi s názvem Tři přání pro Popelku kritičtí Češi postaví. Princ Pavel Trávníček (71) propůjčil hlas jedné z postav a jeho manželka prozradila, že už první záběry se jim líbily. "Norsko si to udělalo po svém, ale naše Tři oříšky pro Popelku jsou jednoduché a kouzelné," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Trávníčková (35).

K Vánocům neodmyslitelně patří pohádky, zcela nejraději pak diváci u obrazovek sledují ty české. Mezi takové, které se nikdy neomrzí, lze bez pochyby zařadit Tři oříšky pro Popelku s okouzlující Libuškou Šafránkovou (†68) v hlavní roli. Norové, kteří česko-německou klasiku milují, se odhodlali k odvážnému kroku a natočili vlastní remake, který den před Štědrým dnem přijde do tuzemských kin.

Pohádku čeští diváci ještě na plátnech ani neviděli, ale už jen její ukázky vyvolaly vlnu ne zcela kladných reakcí. Milovníci originálu z roku 1973 příliš neoceňují velmi moderní provedení a také fakt, že v nové pohádce se políbí dva muži. Pavel Trávníček, který v původní pohádce ztvárnil prince, v nové verzi získal menší roli a jeho manželce se ukázky líbily.

"My jsme ty ukázky viděli, manžel to dokonce ve čtvrtek daboval, za chviličku to má jít do kin," řekla pro ŽivotvČesku.cz Monika Trávníčková. V původní pohádce se sice Pavel Trávníček objevil, ale jeho hlas diváci slyšet nemohli. Daboval ho Petr Svojtka (†36), který hlas propůjčil například i princi Velenovi v pohádce Princ a Večernice.

Z ukázek lze už předem říci, že norské Tři oříšky pro Popelku nebudou tak jemnou a naprosto oddechovou pohádkou, jako česko-německá verze. Přestože Češi podle reakcí na sociálních sítích většinou nejsou příliš otevření možnosti dát novému filmu šanci, své fanoušky si určitě najde, především pak mezi příznivci novodobých pohádek, které jsou zároveň i trochu akční.

Manželka Pavla Trávníčka přiznává, že rozdíl mezi původní verzí a remakem vnímá. "Mně se to samozřejmě líbilo. Norsko si to udělalo po svém, ale naše Tři oříšky pro Popelku jsou jednoduché a kouzelné. Já jim přeju, aby to bylo úspěšné tak, jako ta naše pohádka," dodala Monika Trávníčková pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.