Pavel Trávníček dorazí na poslední rozloučení s Libuškou Šafránkovou. Je to povinnost, uvedla jeho manželka

Herečka Libuše Šafránková
Herečka Libuše Šafránková
Foto: David Malík / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 6. 2021

Veřejné rozloučení s herečkou Libuší Šafránkovou, která odešla ve věku 68 let, se uskuteční 25. června dopoledne v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. S účastní na smutečním aktu počítá také herecký kolega zesnulé ikony českého filmu Pavel Trávníček (70). "Libušku jsme měli moc rádi. Pavel s ní úzce spolupracoval a kamarádil se s ní, účast tedy bereme jako povinnost," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz hercova manželka Monika Trávníčková (35).

Pohřeb herecké legendy, která zemřela minulý týden, se uskuteční odpoledne v kruhu rodiny a blízkých přátel. Veřejnost bude moci průběh pohřbu sledovat na prostranství před kostelem na velkoplošných obrazovkách.

Už v dopoledních hodinách se s představitelkou Popelky budou moci lidé rozloučit v kostele sv. Anežky v Praze na Spořilově. S účastní smutečním aktu počítá také Pavel Trávníček, který v pohádce Tři oříšky pro Popelku ztvárnil roli prince.

"Zatím přesně nevíme, jak to bude probíhat. Když to bude možné, tak určitě přijdeme položit kytičku, Libušku jsme měli moc rádi. Pavel s ní úzce spolupracoval a kamarádil se s ní, účast tedy bereme jako povinnost," potvrdila pro ŽivotvČesku.cz hercova manželka Monika Trávníčková.

Na poslední rozloučení pro veřejnost by měla dorazit také Jiřina Bohdalová. "Ráda bych přišla a položila květinu. Doufám, že budu moci do kostela přijít," řekla již dříve Jiřina Bohdalová pro ŽivotvČesku.cz s tím, že položit květinu jako projev posledního sbohem považuje za samozřejmost.

Herečka Libuše Šafránková byla známá svou jemností, půvabem a něžnou elegancí. Vážili si ji fanoušci i herečtí kolegové. V pondělí 7. června ještě oslavila 68. narozeniny a málokoho by napadlo, že příští hodiny přinesou tragický zvrat.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.