Pavel Trávníček slaví významné jubileum. Oblíbený princ z pohádek má 70. narozeniny

Pavel Trávníček slaví 70. narozeniny
Pavel Trávníček slaví 70. narozeniny
Foto: nextfoto.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 10. 2020

Herec Pavel Trávníček (70) ztvárnil řadu filmových rolí, ale pro diváky zůstává princem nejkrásnějších českých pohádek. Právě 26. října patří k jeho významným dnům, protože slaví narozeniny. Letos však nejsou ledajaké, jde dokonce o sedmdesátiny.

Pavel Trávníček patří mezi naše přední české herce, ale je také skvělým dabérem, moderátorem a divadelním režisérem. Nejen u nás si ho diváci spojují s jednou z jeho nejznámějších rolí prince ze slavné pohádky režiséra Václava Vorlíčka (†88) Tři oříšky pro Popelku, kde se o filmovou hudbu postaral i legendární skladatel Karel Svoboda (†68). Hlas propůjčil takovým hvězdám filmového plátna jako například drsňákovi Johnu Travoltovi (66), Alainu Delonovi (84) nebo Alanu Aldovi (84) alias Benjaminu Franklinovi Pierceovi v kultovním vojenském seriálu M*A*S*H.

V roce 2015 se oženil s dlouholetou přítelkyní Monikou Fialkovou (34), která také sdílí manželovu lásku k umění. Seznámili se během natáčení pořadu Doremi, který herec moderoval společně s kolegyní Sabinou Laurinovou (48) od roku 1998 celkem šest let. Manželé spolu mají syna Maxmiliána (3) a z předchozích vztahů má herec ještě dva syny – Adama a Pavla. I když je to už čtvrté Trávníčkovo manželství, vypadá to, že po boku sympatické brunetky našel opravdové štěstí. Konec října je časem, kdy má herec narozeniny a letos jsou mnohonásobně významnější, protože jde o životní jubileum – 70. narozeniny.

Kvůli koronavirové situaci v Česku je musí slavit pouze v nejbližším kruhu, protože vládní restrikce omezují nejen setkávání, ale i počty lidí a další související věci. "Milí přátelé, je potřeba celou »covidovou« dobu brát zcela zodpovědně! Proto prosím, dodržujme vládní opatření a zůstaňme s těmi nejbližšími doma. Je podstatné, abychom si zachovali v této složité době pevné zdraví," vyjádřil se Pavel Trávníček na svém oficiálním profilu.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.