Pavel Vrba se do milované Plzně vrací jako soupeř. Sparta jasně vyhraje, tipuje bývalý reprezentant

Sparťanský trenér Pavel Vrba
Sparťanský trenér Pavel Vrba
Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 9. 2021

Trenér Pavel Vrba (57) se vrací do Plzně jako host a soupeř. V 7. kole ligové soutěže legendární trenér do »své« Plzně přiveze Spartu a bude chtít do Prahy odvézt tři body. "Sparta vyhraje, ročník rozehráli dobře a zúročí to, že jim na začátku sezony vše hraje do karet," vyslovil svůj názor pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový reprezentant a sparťanská ikona Jaromír Blažek (48).

Roky Spartu sportovně »nenáviděl« a snažil se ji ve vzájemných soubojích přelstít. Nyní se ale trenér Pavel Vrba vrací do milované Plzně jako soupeř a sám je zvědavý na to, jak ho ve Štruncových sadech přivítá publikum. Souboj bude pikantní i v tom, že na sebe narazí týmy, které v průběžné tabulce okupují 1. a 2. místo. Utkání bude mít náboj i v tom, že na lavičce Viktorky sedí sparťanská legenda Michal Bílek (56).

Sparta v Plzni naposledy zvítězila v srpnu 2011, pak následovala sada devíti porážek a dvou nerozhodných výsledků. Tedy hrozivá bilance, kterou chce Sparta letos rázně ukončit.

"Čekám vítězství Sparty. Plzeň má nějaké problémy, ale hlavně Sparta si ligu rozehrála dobře, určitě se na ní pozitivně projeví i to, že na rozdíl od Plzně či Slavie bude hrát Evropskou ligu. Přesný výsledek tipovat nebudu, ale věřím, že Sparta vyhraje a jsem přesvědčený, že zúročí to, že na začátku sezóny jim vše hraje do karet," odhadl pro ŽivotvČesku.cz Jaromír Blažek.

"Já se tam těším. S fanoušky Plzně jsem nikdy problémy neměl. Nevím, proč by se mnou měli mít problém oni. Myslím si, že fanoušci Plzně jsou korektní a ví, že jsem tam odvedl nějakou práci. Myslím, že tam budu přivítaný příjemně a že to bude všechno jen o fotbale," řekl novinářům dobře naladěný Vrba, který s plzeňskou Viktorkou získal tři tituly a třikrát tým dovedl do Ligy mistrů. Nyní ale chce Plzeň bodově »vyloupit« a potvrdit, že lepšící se sparťanské výsledky nejsou náhodné.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.