Pavel Vrba v tom má chaos. Uvidíme, zda Spartu čeká klasická podzimní deprese, říká Ladislav Vízek. Zhodnotil některé hráče

Sparťanský trenér Pavel Vrba
Sparťanský trenér Pavel Vrba
Foto: Dominik Bakes / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 19. 9. 2021

Sparta Praha má za sebou dvě nevydařená utkání, kdy se kritika obrátila také proti trenérovi Pavlu Vrbovi (66). Bolestivá porážka v Plzni a upachtěná remíza v Kodani v rámci Evropské ligy nastolila otázku, zda jde o krátkodobý výkyv, nebo u týmu z Letné propuká podzimní krize. "V Plzni mohli dostat 5 gólů a nikdo by se tomu nedivil. Přijde mi, že Pavel Vrba moc neví, koho na hřiště poslat," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek (66).

"Je vždy výhoda utkání hodnotit po skončení, člověk sám neví, jak by to postavil. Po zápase je vždy hodně kritiků, ale před zápasem vybrat vhodnou sestavu je vždy složitější. Faktem ale je, že v Plzni mohli dostat 5 gólů a odjet s výpraskem, nikdo by se tomu ani nedivil. Ve finále ještě ten výsledek pro Spartu byl lichotivý," řekl Ladislav Vízek k výkonu Sparty, která v Plzni prohrála 2:3. Podle fotbalového glosátora ale nemá smysl zatracovat výsledek z Dánska. Bezgólová remíza a získaný bod nakonec mohou mít svou cenu.

"Celé to utkání bylo neslané nemastné, ale je nutné také uznat, že Bröndby Kodaň má svou kvalitu. Je to mistr Dánska a musíme si vzpomenout, že na EURU nás Dánové poslali domů. Dá se pochopit, že Pavel Vrba stanovil defenzivní taktiku a nakonec i ten bod může mít svou cenu. Důležité je, aby je porazili doma, pak ta remíza bude mít svou cenu," uvedl Ladislav Vízek, který je sám zvědavý, co se bude se Spartou dít během podzimu.

"Nechci teď úplně věštit, zda Spartu čeká klasická podzimní deprese. Utkání v Plzni se nepovedlo, utkání v Dánsku také nebyl žádný zázrak a Sparta určitě věří, že nejde o trend, ale o náhodu. Každý rok je to ale u Sparty podobné, dobrý začátek a pak přijde útlum, tak uvidíme, zda se teď z toho zvednou. Čeká je Jablonec, pohárové utkání a derby proti Slavii, tato utkání ukáží, zda začala klasická sparťanská krize, nebo je to jen výkyv. Já chci věřit tomu, že u Sparty je to jen výkyv, ale jsou tam pořád věci, které se mi nelíbí. David Pavelka je přeceňovaný, Adam Hložek mi přijde, že je na to často úplně sám a odříznutý na hrotu, defenzíva nefunguje, nasazení Lukáše Štětiny se Vrbovi vůbec nepovedlo... Přijde mi, že Vrba v tom má trochu chaos, že v poslední době neví, koho na hřiště poslat. Hodně se hovoří o Bořku Dočkalovi, zda ho stavět, nebo nestavět. Když ho nepostaví, je to špatně. Když ho tam pošle, tak je taky kritika, přitom Dočkal je pořád pan fotbalista... Hlavně mi přijde, že Sparta hraje bez myšlenky, že Hložek nedostane pořádný míč, tady by mu určitě Dočkal pomohl a ty přihrávky budou vypadat jinak. Přijde mi, že Sparta s Dočkalem hraje fotbal a bez něj je to jen takové kopání do míče," uzavřel pro ŽivotvČesku.cz své hodnocení Vízek.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.