Reklama:

Peggy ze sitcomu Ženatý se závazky se změnila k nepoznání. Katey Sagalová je potetovaná tmavovláska

Katey Sagalová
Katey Sagalová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 7. 3. 2021

Už na konci osmdesátých let začala být nabídka populárních seriálů poměrně široká. Televizní diváci mohli sledovat mimo jiné také americký sitcom Ženatý se závazky, v němž jednu z hlavních rolí zrzavé Peggy ztvárnila herečka Katey Sagalová (67). Od vysílání první epizody uběhlo neskutečných 34 let a představitelka manželky Ala Bundy se změnila opravdu k nepoznání.

Reklama:

Osudy Ala Bundy a jeho rodiny jsou hlavním tématem seriálu Ženatý se závazky, který byl poprvé vysílán 5. dubna 1987 na stanici Fox. Herečka Katey Sagalová, rodným jménem Catherine Louise Sagalová, získala roli tak trochu líné manželky Peggy Bundové, která miluje televizní show Oprah Winfreyové a její slabostí jsou bonbóny.

Reklama:

Postava byla charakteristická i svým účesem a zrzavou barvou vlasů. Nikdo z herců ani štábu nečekal, že show bude mít takový úspěch. Během deseti let natáčení vzniklo 11 řad a celkem 262 epizod.

"Pamatuju si, když jsem četla scénář a myslela jsem si: Je to až hystericky vtipné, ale nikdo to nebude sledovat, protože to je netradiční a odlišné. Okamžitě nás zruší," přiznala Katey Sagalová, co ji napadlo při prvním seznámení se s hlavním dějem seriálu a postavami, jak uvedl web abcnews.go.com.

Nakonec ale roli přijala a se svým hereckým kolegou Edwardem »Edem« O´Neillem (74) tvořili seriálový pár, mezi kterým to fungovalo. "Měli jsme spolu skvělou chemii. Pamatuju si, že jsem chodila do práce a pořád jsem se smála. Věděli jsme, že jsme vtipní a mysleli si, že je to opravdu zábavné, ale překvapilo nás, že se seriál u diváků tak uchytil," vyjádřila se americká herečka, která byla za roli Peggy čtyřikrát nominována na Zlatý glóbus v kategorii Nejlepší ženský herecký výkon v seriálu-muzikál/komedie a v roce 2011 stanula na stupni vítězů ve stejné kategorii za roli v seriálu Zákon gangu.

Katey Sagalová, které bylo 33 let v době zahájení vysílání sitcomu Ženatý se závazky, přirozeně zastárla. Ale v 67 letech vypadá skvěle a těžko by někdo na první pohled rozpoznal herečku, která má nyní dlouhé tmavé vlasy a řadu tetování, které zdobí její paže. Přesto, že ztvárnila řadu dalších seriálových i filmových rolí, pro mnohé už zůstane zapsaná jako rusovlasá Peggy Bundová s vytupírovaným účesem a křiklavými módními kousky.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: