Penny z Hříšného tance už 30 let netančí. Cynthia Rhodesová ukončila kariéru kvůli dětem a bolestem

Cynthia Rhodesová s Patrikem Swayzem
Cynthia Rhodesová s Patrikem Swayzem
Foto: Profimedia.cz
Alena Šindelářová | redaktorka
[email protected]
Publikováno: 5. 1. 2021

Hrála a tančila ve více filmech, kromě Hříšného tance také ve Flash Dance nebo Zůstat naživu, ale publikum si Cynthii Rhodesovou (64) bude pamatovat už navždy jako okouzlující Penny, kterou Robbie dostal do maléru. Nadaná herečka a tanečnice naposledy tančila před 30 lety, co mělo být jen pauzou kvůli dítěti, se stalo koncem kariéry.

Film Hříšný tanec se v roce 1987 stal ikonickým a jednou z jeho vedlejších hvězd byla Cynthia Rhodesová coby tanečnice Penny. Tato role jí nabídla příležitost kariérního vzestupu, přesto se 3 roky poté rozhodla, že dá přednost rodině. Tehdy zjistila, že poprvé otěhotněla.

Cynthia se pozornosti tisku snažila vždy vyhýbat a o jejích rozhodnutích po otěhotnění promluvil její bývalý manžel, zpěvák Richard Marx. "Myslel jsem si, že to nevydrží, že bude chvíli doma se synem a zase poletí honem zpátky do práce,“ řekl v rozhovoru pro Splash Chicago.

Rhodesová se k překvapení svého okolí k tanci ani natáčení filmů nikdy nevrátila. "Mateřství jí nakonec přineslo mnohem intenzivnější pocit naplnění, než jaký měla z hraní a z tance. Ten jí navíc působil velké fyzické bolesti.

"Pokud jste ji obdivovali kvůli jejím hereckým a tanečním schopnostem, měli jste ji vidět, co zvládala jako matka,“ vysvětlil Marx, se kterým se Rhodes v roce 2014 rozvedla. Zpěvák si našel výrazně mladší partnerku.

Skrývání

Cynthia se dnes věnuje svým třem dospělým synům a skrývá se před zraky veřejnosti. Nemá profil na žádné sociální síti a odmítá dávat rozhovory tisku.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.