Petr Kellner zemřel na Aljašce při pádu vrtulníku. Zprávu přinesly zahraniční agentury

Miliardář Petr Kellner
Miliardář Petr Kellner
Foto: Profimedia.cz

Podle zahraničních médií zemřel při pádu vrtulníku na Aljašce Petr Kellner. Bylo mu 56 let. Spolu s ním nehodu nepřežili další 4 lidé. Obětí nehody je také Benjamin Larochaix.

Při nehodě vrtulníku na Aljašce asi 80 km východně od města Anchorage zemřel nejbohatší Čech a majitel skupiny PPF Petr Kellner a čtyři další lidé. Informuje o tom agentura AP a další světová média. Jeden člověk nehodu přežil a je ve vážném stavu.

K nehodě došlo u ledovce Knik. Český miliardář spolu s kolegy pobýval na horském letovisku Tordillo Mountain Lodge. Po smrti jsou také Benjamin Larochaix, pilot Zachr Russel a průvodci Gregory Harms a Sean McMannany.

K tragédii mělo dojít při cestě na takzvaný heli-skiing, kdy vrtulník vyveze lyžaře na horu, kterou pak sjíždějí. O nehodě se záchranné složky dozvěděly v sobotu kolem 22. hodin večer, kdy se skupina nevrátila na základnu.

Po pádu vrtulníku, během něhož zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner (†56) a další čtyři lid...

Petr Kellner byl majoritním vlastníkem holdingové společnosti PPF Group N.V. Byl nejbohatším občanem České republiky. Časopis Forbes odhadl Kellnerův majetek ke dni 1. července 2019 na 15,5 miliardy dolarů (asi 293 miliard korun) a v žebříčku světových miliardářů ho zařadil na 73. místo. Po Kellnerovi zůstaly čtyři děti, známá je zejména Anna Kellnerová, která se profesionálně věnuje jezdectví.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.