Petr Muk by oslavil 58. narozeniny. Radost by měl ze své dcery Noemi, která vyrostla do krásy a podobu s otcem nezapře

Petr Muk
Petr Muk
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 2. 2023

Zpěvák Petr Muk (†45), který do hudebního nebe odešel před téměř 13 lety, by v sobotu 4. února oslavil 58. narozeniny. Rodák z Českého Krumlova se pro hudbu narodil. Jeho hlas byl nezaměnitelný a zároveň svým charismatem si získal lehce obrovské množství fanoušků. "Vzpomínáme na něj vlastně pořád," sdělil pro ŽivotvČesku.cz jeho blízký přítel a manažer Richard Dušák. V současnosti se pozornost upřela na dceru zpěváka Noemi (16), která kráčí v jeho šlépějích.

Hudební svět v roce 2010 ztratil v Petru Mukovi nezaměnitelný a mimořádný talent. Vzpomínka na něj je však stále živá, a to především díky práci řady jeho přátel a zejména manažera Richarda Dušáka. Každý rok totiž, pokud to situace dovoluje, pořádají vzpomínkový koncert. K seznámení mezi oběma muži došlo v roce 1987 na festivalu v Českých Budějovicích.

Sólová dráha zpěváka byla fenomenální, zahrál si také v řadě muzikálů a těšil se velké oblibě. Nečekaně ale před 13 lety odešel. Petr Muk byl tehdy nalezen bez známek života ve svém pražském bytě. Zůstala po něm manželka Eva a také tři dcery, z nichž nejmladší Noemi zdědila otcův talent a hudební nadání. Tehdy jí byly tři roky, dnes je to ale velmi pohledná šestnáctiletá dívka, která rozhodně podobu se slavným otcem nezapře.

"Dříve jsem zpívat nechtěla, styděla jsem se. Vlastně až minulý rok (2021) se to ve mně zlomilo a řekla jsem si, že bych to mohla zkusit. Začala jsem chodit na zpěv, věnuji se tanci a divadlu i herectví. Moc mě to baví. Udělala jsem nedávno zkoušky a dostala se na konzervatoř v Bratislavě, z čehož mám obrovskou radost," uvedla Noemi Muková v rozhovoru pro televizní pořad Showtime v rámci loňského ročníku festivalu Kouřimská skála.

V únoru 2021 zemřel i zpěvákův otec Ladislav Muk (†85). Ze snímků v galerii je zřejmé, že oba muži mají místo posledního odpočinku vedle sebe.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.