Petr Suchoň skončil v televizi. K jeho nedobrovolnému odchodu promluvil kolega Rey Koranteng

Moderátor Rey Koranteng
Moderátor Rey Koranteng
Foto: Nextfoto
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 5. 2021

Moderátor Petr Suchoň (36) v pátek skončil na televizi Nova. V roli moderátora hlavní zpravodajské relace se s ním diváci setkávali dlouhých devět let. Naposledy ve dvojici s Ivetou Vítovou (38), která jde na mateřskou. Nedobrovolný odchod z televize, kde působil celkem 13 roků, byl pro něj nečekanou zprávou. "Ano, dnes jsem skončil," řekl pro ŽivotvČesku.cz Petr Suchoň. K jeho odchodu se vyjádřil kolega Rey Koranteng.

O definitivním konci moderátora ve zpravodajství nejsledovanější tuzemské komerční stanice se spekulovalo koncem minulého týdne. Až teď se ukázalo, že jde o realitu. "Ano, dnes jsem skončil," potvrdil informace pro ŽivotvČesku.cz charismatický moderátor.

Pro řadu jeho kolegů jde o zprávu, která je nečekaná. "Je to pro mě překvapení, ale tak to v životě chodí. Bohužel se to stává. Petrovi jako letitému kolegovi přeji hodně radosti v osobním životě a především úspěchy," řekl pro ŽivotvČesku.cz kolega ze zpravodajství nejsledovanější tuzemské komerční stanice Rey Koranteng, kterého zpráva o konci nadaného moderátora jako všechny kolegy zaskočila.

Nova svůj krok zdůvodnila tím, že jde o běžnou reorganizaci v moderátorském týmu. "V současnosti připravujeme novou podobu vysílání našich zpravodajských pořadů, což si vyžádalo i organizační změny. Jednou z nich je bohužel to, že se musíme rozloučit s Petrem Suchoněm. Přejeme Petrovi hodně štěstí a děkujeme mu za práci odvedenou u nás na Nově," uvedla mluvčí Novy Barbora Dlabáčková.

Petr Suchoň končí přibližně půl roku poté, co musel na nedobrovolnou pauzu, když v přímém přenosu nezvládl emoce během rozhovoru s šéfem České lékařské komory Milanem Kubkem (53). Tehdy ho vedení televize jako trest na měsíc stáhlo z vysílání.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.