Petr Vojnar popsal stavy, které má po náročné operaci. Doufám, že do léta budu v pořádku, říká

Moderátor a herec Petr Vojnar
Moderátor a herec Petr Vojnar
Foto: nextfoto.cz

Zdravotní komplikace řešil moderátor a herec Petr Vojnar (45), který musel podstoupit akutní operaci žlučníku. Navíc se objevily problémy se slinivkou, ale po náročných týdnech stále trvající rekonvalescence se cítí o něco lépe. Pro ŽivotvČesku.cz popsal, co je pro něj v současné době během nezbytné léčby nejhorší a jak vnímá rozvolňování vládních opatření ve spojitosti s uměleckou branží. "Co se týká živé produkce – moderovat, vystupovat nebo hrát, tak to se ještě asi nějakou dobu lepšit nebude. Myslím si, že zásadní věc, která bude dávat smysl, přijde až za rok," vyjádřil se.

Před více jak měsícem Petr Vojnar oslavil půlkulaté 45. narozeniny a hlavně kvůli svému zdravotnímu stavu po operaci a také epidemickým opatřením se žádná velká oslava nekonala. Jeho léčba nadále pokračuje, a i když vyžaduje hodně trpělivosti a vůle, bývalý člen chlapecké skupiny T-Boyz neklesá na mysli.

"Situace se lepší pomalu, zatím to není žádná »hitparáda«. Ale dá se říct, že se to den ode dne lepší. Léčba je na delší dobu. Se slinivkou je to v podstatě pokus-omyl. Člověk musí vyzkoušet něco, co ještě před týdnem nemohl a čekat, jak zareaguje. Doufám, že do léta už by to mohlo být v pořádku," řekl Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nejhorší je na jeho rekonvalescenci po operaci především nedostatek energie.

"Jídlo se dá nějak ukočírovat, ale pravdou je, že odpoledne už mívám stavy, kdy si potřebuju aspoň na chvilku lehnout a odpočinout si. Stačí na půl hodiny, ale samozřejmě ne vždycky to jde," popsal pro ŽivotvČesku.cz dozvuky náročného zákroku sympatický moderátor, který je šťastným otcem syna Sebastiana.

V pracovní oblasti zatím nevidí žádné změny a zlepšující se epidemická situace se podle jeho slov promítne až za delší čas. V tom, co bylo dosud povolené, je to stále stejné.

"Vidět to bude ve chvíli, kdy už se budou moct shromažďovat lidé a budou chodit na koncerty, do divadla, firmy budou moct organizovat mejdany… Zatím se nic takového nemůže a podle mého názoru se to ještě hodně dlouho nebude moct. V létě se zřejmě udělají nějaké open air festivaly, které budou ale taky hodně omezené – s tvrdými podmínkami, aby se něco vůbec mohlo pořádat. Co se týká živé produkce – moderovat, vystupovat nebo hrát, tak to se ještě asi nějakou dobu lepšit nebude. Myslím se, že zásadní věc, která bude dávat smysl, přijde až za rok. Dříve si to z logiky věci neumím představit," dodal Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz.

Ministerstvo zdravotnictví rozšířilo okruh lidí s nemocí covid-19, kteří mohou dostat mono...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.