Petr Vojnar popsal své obavy po operaci slinivky. Chybí mi energie a stále se musím hlídat, říká moderátor

Moderátor Petr Vojnar
Moderátor Petr Vojnar
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 22. 6. 2021

Náročné období má za sebou sympatický moderátor Petr Vojnar (45), který musel podstoupit operaci a řešil vážné zdravotní problémy kvůli těžkému zánětu slinivky. V rekonvalescenci pokračuje i nadále, ačkoli je vše na dobré cestě. "Zlepšuje se to krůček po krůčku. Doufejme, že se budu řadit k těm, kteří se z toho dostanou během roku či dvou, a nebude se jednat o chronickou variantu. Jediná změna je, že můžu mít nějakou větší fyzickou zátěž," řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Letní prázdniny začínají už za pár dní a lidé plánují, jak stráví nejteplejší měsíce v roce. S ohledem na příznivý vývoj epidemie vláda před několika týdny začala s rozvolňováním, které se dotklo také pořádání kulturních nebo sportovních akcí či možnosti vystupovat na veřejnosti. Umělecká branže tak znovu ožila a řada umělců využívá léto nejen ke koncertování a účasti na nejrůznějších akcích, ale také pro cestování, které dostalo »zelenou«.

Pro Petra Vojnara je zásadní jeho zdraví, které mu postupně umožňuje věnovat se vícero věcem. "Zlepšuje se to krůček po krůčku. Doufejme, že se budu řadit k těm, kteří se z toho dostanou během roku či dvou, a nebude se jednat o chronickou variantu. Jediná změna je, že můžu mít nějakou větší fyzickou zátěž. Co se týká jídla a klidového režimu, tak se musím pořád držet při zemi a hlídat se. O víkendu jsme měli výjezd s divadlem na Moravu a bylo to náročné. Chybí mi energie, a když ještě není možnost dietně jíst, tak se to na slinivce hned projeví," řekl Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz s tím, že léto bude hodně pracovní a na odpočinkové dovolené nebude příliš čas.

"Měli jsme premiéru hry Šest v tom a účinkuju ještě v dalších dvou. Přes léto by se mělo hrát v amfiteátrech a na letních scénách. Do toho mám moderování, také učím komunikační dovednosti – mám naplánované semináře a přednášky… Pokud zbyde čas, vyrazím někam s malým, nejsem typ člověka, který musí přes léto nutně »dovolenkovat«. Pokud mám čas a příležitost, tak ano, ale nic zásadně neplánuju. Jak se rozvolnilo, tak je přes prázdniny práce až nad hlavu. Není vhodné práci odmítat, jsem rád, že se všechno zase rozjelo. Může se stát, že v říjnu a listopadu budeme mít dovolené ažaž," popsal pro ŽivotvČesku.cz pohledný moderátor a bývalý člen úspěšné chlapecké skupiny T-Boyz, jak to má s plány na prázdniny.

"Pokud by dovolená přeci jen dopadla, klidně můžu vyrazit na hory nebo k moři. Pro mě je důležité, aby byl spokojený hlavně můj syn. Dovedu si představit klidně tři dny někde v Krkonoších, ale týden dovolené je pro mě úplný strop. Pak už se většinou nudím," dodal Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz.

Bára Jánová (32) v letošním roce strávila několik dní v Dominikánské republice. To ale neb...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.