Petra Černocká znovu usedla na koště a ukázala skvělou postavu. Nestárnoucí herečka řekla, co dělá pro štíhlou linii

Nextfoto
Herečka Petra Černocká
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
eliska.reiglova@zivotvcesku.cz
Publikováno: 15. 1. 2022

Herečka a zpěvačka Petra Černocká (72) patří mezi slavné ženy, které popírají zákony stárnutí a věk je ne a ne dohnat. Při pohledu na ni by jen málokdo řekl, že je sedmdesátnicí. Už dlouhé roky je pro mnohé jednoduše čarodějnicí Saxanou a když nyní usedla na koště, oproti filmovým záběrům se dalo nalézt rozdílů jen pár. "Člověka potěší, že i když už je poměrně v letech, tak lidi říkají, že dobře vypadám," řekla Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz a popsala, co dělá proto, aby si udržela štíhlou linii a kondici.

V průběhu týdne proběhla oslava druhých narozenin Muzea fantastických iluzí, na které nechyběla řada slavných osobností včetně Petry Černocké. Oblíbená herečka a nezapomenutelná představitelka Saxany se zcela pochopitelně posadila na koště, které je součástí muzea a vypadala na něm skoro tak dobře jako před lety. Přiznává, že tento kus muzea nemohla vynechat a že si uvědomuje, že Saxanou bude už navždy.

"To je povinnost. Mou útěchou je, že takových herců je víc, kteří začali s první úspěšnou rolí. Pavel Trávníček je taky princ nadosmrti, takže se nedá nic dělat. Někomu se to takhle přihodí a je to takové jeho razítko," řekla dobře naladěná Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz.

Saxana patří k životu oblíbené herečky stejně jako vzduch, ale ani po letech by z jejích schopností nic nechtěla. Uvědomuje si přitom, že někdo by po alespoň po jedné kouzelné moci toužil.

"Ty natahovací ruce chtěly všechny děti. Dospělí ani ne, ale děti si představovaly, že by to byla velká výhra. Já bych žádnou schopnost Saxany nechtěla, myslím, že být hodně výjimečná taky není dobře. S takovým nadáním by člověk sešel z cesty pravé, jak se říká," svěřila se Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz.

Jedna z nejznámějších českých hereček a zpěvaček byla už v mládí velmi krásnou ženou a komplimentů se jí ve velkém dostává dodnes. Lichotky ji samozřejmě těší, i když sama svou postavu jako perfektní nevnímá. Pracuje na ní nejen proto, aby zůstala štíhlá, ale také proto, aby byla ve formě.

"Člověka potěší, že i když už je poměrně v letech, tak lidi říkají, že dobře vypadám. To je velké potěšení. Má postava není úplně dokonalá, ale já už teď chodím dvakrát týdně cvičit, aby se ta docela úhledná postava vůbec hýbala. To už jsou pak jiné problémy. Od oka je to dobrý, ale všechno už teď chce tvrdý trénink a je to strašná otrava, já jsem líná. Teď jsem byla dokonce třikrát, abych mohla sama sebe pochválit. Z té jógy jdu vždy taková načechraná, ale hlavně si člověk udělá čárku, že se neflákal a něco dělal, to udělá radost. Věci, které člověk odkládá a nechce se mu do nich, tak v momentě, kdy je udělá, má pocit, jako by měl křídla. Takhle já to mám s cvičením. Když nejdu, tak ten pocit, že jsem se na to vyflákla, mi vadí," popsala televizní i divadelní hvězda pro ŽivotvČesku.cz, jak vnímá cvičení.

Když se představitelka Dívky na koštěti pustí do hubnutí, nejen, že cvičí, ale také se omezuje ve stravě. Zjistila ale, že jí stačí vyřadit jednu složku a kila jsou dolů jedna báseň.

"Teď jsem musela zhubnout kilo, skoro dvě, protože mají být představení Saxany a tam mám kostým bohužel z nepružné látky. Takže jsem s hrůzou raději začala s hubnutím, abych se do toho kostýmu vešla. Musela jsem si odříct zmrzlinu a to mě mrzelo, to mi nedělá dobrou náladu. Zřejmě jsem trochu vysazená na cukry, takže mi stačí, když je vyhodím a kilíčka slezou. Teď mám postavu, se kterou jsem spokojená konečně, po dvou letech, kdy jsem se tady povalovala," dodala Petra Černocká pro ŽivotvČesku.cz.

Seriál Zoufalé manželky, jehož první díly mohli diváci sledovat už v roce 2005, byl velkým...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu