Reklama:

Petra Janů splnila sen zesnulému manželovi. Doufám, že mě pozoruje a má radost, říká zpěvačka

Zpěvačka Petra Janů
Zpěvačka Petra Janů
Foto: Se svolením Veroniky Pohankové
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 18. 9. 2021

Zpěvačka Petra Janů (68) si splnila sen, má vlastní rybník. Ten nechala vybudovat u své chalupy nedaleko jihočeské Stráže nad Nežárkou. Vodní plocha uprostřed lesů, na dohled od zpěvaččiny chalupy, dostala jméno Michal po jejím zesnulém manželovi, manažerovi a producentovi Michalu Zelenkovi (†63), od jehož úmrtí letos uplyne deset let. Rybník pokřtila zpěvačka s kapelou Amsterdam a lidmi, kteří pomohli vznik vodní plochy zrealizovat. I mimo práci na rybníku má zpěvačka okolo své chalupy spoustu činností. "Pleju, sázím, obhospodařuji skleník," řekla Petra Janů pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Petra Janů je známá tím, že ke své chalupě má mimořádný vztah a poctivě pečuje o ni i její okolí. Nyní nedaleko nechala zbudovat rybník, který je poctou jejímu zesnulému manželovi. "Rybník byl v podstatě původně jeho snem, já jsem ho za něj jen dokončila. Doufám, že mě tam seshora Míša pozoruje a má radost, že se to podařilo,“ uvedla trojnásobná Zlatá slavice, která na chalupě při křtu rybníka přivítala jak svou kapelu Amsterdam, tak i ty, kteří ji pomohli rybník zrealizovat. 

Reklama:

Zpěvačka, která v posledním roce na své chalupě v podstatě žije a je vděčná za to, že v době lockdownu nemusela být v Praze, oslaví příští rok dvojí výročí. "Jednak svoje jubileum a pak to bude 50 let, co jsem na scéně. Chystáme turné a bude i nový duet. Nechte se překvapit," usmívala se Petra Janů, která má po téměř roční covidové pauze zase už plný diář. "Zatím vyrážím na koncerty z chalupy, ale pomalu se začnu zase stěhovat zpátky do Prahy. Největší změna to asi bude pro mého maltézáčka Bobíka. Je mu něco přes rok, a tak zatím zná jen život tady na chalupě. Ale určitě to spolu zvládneme," věří oceňovaná umělkyně.

Na chalupu, kterou má uprostřed jihočeských lesů, jezdí zpěvačka už 35 let. Jižní Čechy se tak staly jejím druhým domovem. "Trávím tady vždycky celé léto a většinou i Vánoce. Ten rok jsem si tu opravdu užila, s Bobíčkem jsme vyráželi na dlouhé procházky. Chodí k nám kamarádky z nedaleké chalupy na karty nebo jen kafíčko. Často sem jezdí i kamarádka z Budějovic s dvanáctiletou dcerkou, takže jsem na vlastní kůži zažila i úskalí online výuky. A navíc mají maltézáčka Maxíka, což je Bobíkův brácha. Takže tady bývá dost často veselo a rozhodně se nenudím," dodala s úsměvem Petra Janů.

Přestože čas strávený na chalupě je pro zpěvačku příjemným odreagováním, rozhodně se nevěnuje jen odpočinku. "Pleju, sázím, obhospodařuji skleník, kde se rajčatům a okurkám a někdy i paprikám daří. Teď na podzim všichni mluví o houbách. Na ty nechodím, protože by na mě musely křičet z dálky. Ale když se nějaká dobrá duše občas najde a podaruje mě, pak je umím využít na několik způsobů. A jinak se snažím nabírat síly, protože po covidové pauze se to vše nahrnulo a já jsem o víkendech a často i v týdnu i na dvou až třech místech v jeden den," řekla Petra Janů pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: