Petra Paroubková je nespokojená s alimenty. Chtěla neadekvátně 50 000 korun, říká Jiří Paroubek

Bývalý premiér Jiří Paroubek
Bývalý premiér Jiří Paroubek
Foto: Nextfoto
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 26. 3. 2021

Láska a manželství nejsou zárukou spokojeného vztahu, který trvá až do konce života. Politik Jiří Paroubek (68) nenašel štěstí po boku Petry Paroubkové (47), se kterou po deseti letech manželství došlo na rozvod. Mají spolu 11letou dceru Margaritu, na níž musí bývalý předseda ČSSD platit alimenty. S nimi ale jeho brzo bývalá manželka není spokojená a myslí si, že by měly být vyšší. "Původně soud zvýšil alimenty na 14 000 korun a Městský soud rozhodl, aby se to vrátilo k původnímu režimu 10 000 korun," vyjádřil se pro ŽivotvČesku.cz.

Manželka Jiřího Paroubka Petra se v rozhovoru pro pořad Život ve hvězdách rozmluvila o tom, že alimenty ze strany otce jejich dcery Margarity nejsou takové, jaké by si představovala. Přiznala, že v minulosti musela dokonce navštěvovat tři zaměstnání, aby se dokázala o 11letou dívku postarat. "Tatínek nechce platit adekvátní peníze. Sice říká, že mám oproti jiným matkám podstatně vyšší výživné, což asi mám, ale chlubit se tím, že dosáhnul snížení výživného, je opravdu ubohost," vyjádřila se pro TV Nova.

S tím ale razantně nesouhlasí sám Jiří Paroubek, který to považuje za zbytečné a nesmyslné víření lží. "Je to úplně jednoduché. Ona se o tohle soudí už 4 roky – ani není důležité, co si myslí ona, nebo já. Městský soud rozhodl, že alimenty budou ve výši 10 000 korun na dceru. Zmínil bych, že 98 % matek v této zemi bere méně, často mnohem méně, než je tato částka. Říká, že jsem se odvolal proti původně stanovené výši 14 000, tak to není pravda. Odvolala se ona a chtěla alimenty ve výši 50 000 korun. Já jsem nechával 14 000, to je v pořádku, platil jsem je už předtím dobrovolně. 4 000 šly na stavební spoření a spořící pojistku. Původně to soud zvýšil na 14 000 korun a Městský soud rozhodl, aby se to vrátilo k původnímu režimu 10 000 korun," řekl Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz s tím, že 10 000 korun platí přímo na alimenty a 4 000 pak víceméně dobrovolně.

"Byla to její iniciativa, když chtěla 50 000 zcela neadekvátně. Letos mi bude 69 let – nevím, jestli si představuje, že budu pracovat do sta let. Nejvíce se mě na pořadu, ve kterém vystoupila, dotkla jedna věc. Z celé bohaté dokumentace použili mé záběry 15 let staré z nějakého koupaliště. Já dnes vážím asi o 18 kilogramů méně, sportuji, cvičím a žiju zdravě. Vypadám už jinak, to se mě dotklo nejvíce. Jinak to, co říká, neberu vážně. A hlavně to nebere vážně soud," uvedl pro ŽivotvČesku.cz bývalý premiér a předseda ČSSD, který vstoupil 17. listopadu 2007 do manželství s tlumočnicí Petrou Paroubkovou, rozenou Kováčovou, a v roce 2009 se jim narodila dcera Margarita.

"Myslím si, že za reportáží stojí PR agentura, která je spojená s panem Radkem Pokorným, bývalým alter ego pana Sobotky, který patří do týmu, který teď popásá pana Petříčka - podle všeho a mých informací je to tak. Neberu to vážně. Jenom proto, že zbývá 14 dní do sjezdu, nevím, co si myslí. Zda snad nastane nějaké obludárium v příštích dvou týdnech. Že se moje budoucí bývalá žena nechá zneužívat, považuji za smutné," dodal Jiří Paroubek pro ŽivotvČesku.cz.

Soudní tahanice manželů Paroubkových nekončí. Podle bývalého předsedy vlády by měl soud ře...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu