Petra Rosolová promluvila o rodině a soukromí. Moji nejbližší jsou rok bez práce, rve mi to srdce, říká

Lukáš Rosol s manželkou Petrou
Lukáš Rosol s manželkou Petrou
Foto: nextfoto.cz
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 8. 3. 2021

Těžká koronovirová doba dopadla také na profesionální sportovce a jejich partnerky. Petra Rosolová (27) v rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz popsala, jak její manžel Lukáš Rosol (35) nese odkládání tenisových turnajů a co ji v současnosti nejvíce naplňuje a dává energii. "Nechci své mysli dovolit, že může být něco takového jako je covid rána, je to pouze zkušenost, ze které se musíme ponaučit," řekla Petra Rosolová pro ŽivotvČesku.cz.

Petro, shodneme se, že koronavirová epidemie přerušila život, na jaký jsme byli zvyklí. Existuje ale něco pozitivního, co vám tato doba přinesla?

Covidová situace mi dala možnost urovnat si priority. Nemyslím si, že bych předtím měla priority špatně nastavené, ale například jsem strašně málo odpočívala. Neposlouchala jsem tolik své tělo a potřeby. V době covidu mi došlo, že není vůbec špatné být třeba pár týdnů doma, realizovat se ve svých aktivitách. S manželem jsme společně našli řešení, které nám oběma vyhovuje. Částečně ho doprovázím na turnaje, ale doma zůstávám mnohem více, než tomu bylo před covidem, Mám čas věnovat se tomu, co mě baví a naplňuje a to je jóga. Stala jsem se lektorkou jógy, jejíž studium jsem dlouhé roky odkládala.

Co vám »doba covidová« naopak vzala?

Nemůžu říct, že by mi něco vzala. Bylo mi líto manžela, který se trápil kvůli výpadku turnajů. Jelikož je to nesmírně hyperaktivní člověk, tak se doma chvíli trápil. Do té doby nebyl zvyklý být doma více než týden v kuse. Tak jsme alespoň vyklidili a přestěhovali celý byt, našli jsme si nové společné koníčky – brusle, procházky, seriály na Netflixu a bylo to skvělé. Hodně věcí nám zůstalo a doufám že v nich budeme pokračovat, až bude svět zase v pořádku.

Co je pro vás v současných dnech to nejhorší či nejsložitější?

Nejhorší je pro mě vědomí toho, že někteří naši blízcí přátelé a rodina na tom nejsou po finanční a psychické stránce dobře. Oba moji rodiče jsou živnostníci, takže jsou téměř rok bez práce, a to mi rve srdce. Situace je opravdu těžká, snažíme se být jim oporou.

Určitě sledujete kroky premiéra a ministrů, které se týkají všech občanů. Jak se na postup vlády díváte?

Manžel mě učí dívat se na věci objektivně a snažit se vždycky pochopit všechny strany. Nemůžu soudit, zdali jsou kroky vlády správné nebo ne, protože nemám dostatek relevantních informací. Mohu jen doufat, že jsou kroky v souladu s dobrem pro obyvatele a že v konečném důsledku ochrání jejich zdraví.

Velkým tématem je očkování proti koronaviru...

Téma očkování je celkem ošemetná záležitost. V dnešní době je strašně lehké člověka odsoudit, hejtovat, urážet a nadávat mu za jeho názor. Jelikož vyznávám život bez chemie a bohužel informace kolem očkování jsou nejasné a zavádějící, tak se mi do očkování nechce. Pokud vystoupí někdo, kdo jasně předloží, že vakcíny spolehlivě fungují, tak potom názor třeba změním. Opravdu by mě naštvalo nechat se naočkovat a dozvědět se, že mohu covid znova chytnout nebo ho šířit.

Takže do očkování se nehrnete?

Úplně jsem nad tím ještě nepřemýšlela, neboť si myslím, že se na řadu jako 27letá, zdravá obyvatelka naší země dostanu až za několik měsíců. Do té doby bude snad komunikační šum od vlády směrem k lidem vyřešen a budeme mít lepší pocit z toho se nechat naočkovat.

Berete epidemii jako ránu? Nebo je to pro vás šance zastavit se a přemýšlet?

Je to možnost se zastavit a začít si plnit své sny ještě mnohem intenzivněji, než tomu bylo předtím. Užívat si každý moment, rozdávat lásku. Tohle je přímá zkušenost a ukázka toho, že nikdy nevíme dne ani minuty, kdy se náš život může změnit. Proto se intenzivně věnuji studiu jógy, které mi mimochodem velmi pomáhá k tomu nastavit si dobrý mindset a makám na svém projektu, jehož součástí bude výuka jógy a předávání její filozofie moderní formou. Nechci své mysli dovolit, že může být něco takového jako je covid rána, je to pouze zkušenost, ze které se musíme ponaučit.

Anesteziolog Lukáš Pollert (51) proslul výroky, ve kterých se obává, aby kontrolovaná spol...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Zavřít reklamu