Pipi Dlouhá punčocha po 51 letech: 62letá Inger Nilsson je dnes k nepoznání. Ze zrzky se proměnila v blond dámu

Herečka Inger Nilssen si v 10 letech zahrála copatou Pipi
Herečka Inger Nilssen si v 10 letech zahrála copatou Pipi
Foto: Profimedia.cz
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2020

Slavný rodinný seriál Pipi Dlouhá punčocha, který vznikl na základě knižní předlohy švédské autorky Astrid Lindgren (†94), oslovil mnoho po sobě jdoucích generací. Hlavní hrdinku ztvárnila herečka Inger Nilsson, která se zapsala do paměti televizních diváků jako pihaté zrzavé děvče se dvěma copy. Tehdy jí bylo teprve 10 let a dnes je z ní 62letá dáma, která se před nedávnem naštěstí uzdravila z onemocnění covid-19.

Rodačka ze švédského městečka Kisa, celým jménem Karin Inger Monica Nilsson, se proslavila už jako dítě coby rošťačka Pipi Dlouhá punčocha ve stejnojmenném německo-švédském seriálu. Přesto, že je knižní předloha seriálu ve Švédsku naprostou klasikou, Inger se přiznala, že ji nikdy nečetla. Vznikl nejen samotný seriál, ale i několik filmů a desetiletá dívenka se ujala nazpívání úvodní písně s názvem Tady přichází Pipi.

"Ta role ovlivnila můj život spíše pozitivně než negativně. Mám ji ráda. Koneckonců je součástí mého života. Každý, kdo mě pozná jako Pipi, ji se mnou hned řeší," cituje německý web bunte.de Inger Nilsson, které postava zrzavé holčičky s opičkou přirostla k srdci.

Od doby vzniku seriálu z roku 1969 uběhlo neskutečných 51 let a pihatá Pipi samozřejmě zestárla. V květnu, kdy udeřila první vlna pandemie koronaviru, oslavila 62. narozeniny a přesto, že čas nikdo zastavit nedokáže, rošťácký výraz herečce zůstal. Sice změnila barvu vlasů a obarvila se na blond, ale stále v sobě má to charismatické kouzlo, kterým oslovila miliony nejen dětských diváků po celém světě.

V posledních letech se věnovala především divadlu, ale nezanevřela ani na filmové herectví. Od roku 2007 působí v kriminálním seriálu Der Kommissar und das Meer, kde hraje postavu Ewy Svensson. Před pěti lety se objevila také ve snímku Tady a potom a v roce 2018 v mysteriózním hororu Svart cirkel (Black Circle, v překladu Černý kruh).

Inger Nilsson prodělala na konci listopadu onemocnění covid-19. "Opravdu jsem si myslela, že to je konec. Necítila jsem chuť, měla jsem horečku a příšerné bolesti hlavy. Byla jsem tak vyděšená, protožo jsem nikdy neměla horečku a uvažoval jsem nad tím, jak na to zareaguje moje tělo," přiznala švédská herečka, jak uvedl web telegraaf.nl.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.