Reklama:

Pirát Ondřej Profant nastínil, jak dopadnou letošní volby. Promluvil o dezinformacích a bolavých tématech

Poslanec Ondřej Profant
Poslanec Ondřej Profant
Foto: Se svolením Ondřeje Profanta
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 11. 8. 2021

V případě, že by se letos konaly volby do Poslanecké sněmovny v červenci, tak by podle průzkumu agentury Median vyhrálo hnutí ANO s 26 procenty. Na druhém místě se umístila koalice Spolu s výsledkem 21,5 procenta. Překvapivě třetí by se umístilo uskupení Pirátů se STAN se ztrátou jen 1,5 procenta. Řada politologů upozorňuje, že nic není rozhodnuto a klíčový měsíc pro volby bude září. Podle pirátského poslance Ondřeje Profanta (33) je současná předvolební kampaň smutná v tom, že řada stran zapomíná na reálné problémy, řekl pro ŽivotvČesku.cz.

Reklama:

"Současnou kampaň hodnotím jako velmi smutnou ve smyslu, že utekla od jakýchkoliv reálných a závažných témat. My tu máme obří státní dluh, byla tu pandemie, zemřelo několik desítek tisíc občanů, a to jsou skutečně velmi děsivé věci. A to se v kampani velmi málo odráží. Některé strany místo toho jsou schopny otevřít téma uprchlíků, které je neexistující či jiná témata. Třeba hnutí ANO pana premiéra Babiše má značně negativní kampaň. Nepředstavilo žádný program, a celkově je to za mě velmi nízká kvalita a obelhávání českých občanů," zhodnotil Ondřej Profant z obecného hlediska současnou politickou předvolební kampaň.

Hnutí ANO v červenci drží pozici lídra s 26 procenty. Voličské jádro zůstává stabilní. Koalice Spolu si vyměnila pozici s koalicí Pirátů a STAN, uvedl Median ke svému průzkumu. Podpora ANO zůstává stejná jako v předchozím měsíci - červnu. Nejsilnější je mezi lidmi se středoškolským vzděláním bez maturity a mezi lidmi nad 55 let.

Reklama:

"Další znak toho o čem jsem mluvil, je velká síla dezinformačních kanálů napojených na Rusko. My jako Piráti se setkáváme s tím, že lidé za námi přicházejí s nepravdami o nás, a vlastně nám je přeříkávají. Když se pak s námi baví, uznají, že jde o nesmysl. Ale ve společnosti to bohužel je a je to nebezpečné," doplnil pro ŽivotvČesku.cz pirátský poslanec k letošním říjnovým volbám do Poslanecké sněmovny.

Podle Ondřeje Profanta sice koalice Pirátů a Stan mírně v posledních týdnech v předvolebních průzkumech ztratila, ale rozhodně není nic rozhodnuto. "Je to v tuto chvíli souboj autoritářského bloku se dvěma demokratickými koalicemi. Bude to těsné a bude záležet na posledních volebních dnech. Nic není rozhodnuto. To, že Piráti a STAN drželi v předchozích měsících vedení, ukazuje, že jde pana Babiše porazit. To, že jsme to vedení ztratili, tak je ukázka, že byl vyvinut velký tlak proti nám. To ale neznamená, že v září neukážeme, že se umíme dostat na ta samá procenta jako předtím," dodal politik pro ŽivotvČesku.cz svou predikci, jak by letošní volby mohly dopadnout.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: