Piráti podali trestní oznámení proti podvodníkům s rouškami, mezi nimi je i Nela Slováková

Piráti si došlápli na Nelu Slovákovou.
Piráti si došlápli na Nelu Slovákovou.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 15. 4. 2020

Piráti v březnu vyzvali lidi, aby upozorňovali nás na podezřelé e-shopy s rouškami, respirátory a dalším zdravotnickým materiálem. Celkem dostali na 350 podnětů. U jedenácti z nich vyhodnotili, že jsou závažné a rozhodli se pro podání trestního oznámení. Mezi nimi figuruje i e-shop s názvem Neonky známe účastnice televizní reality Nely Slovákové.

Olga Richterová - místopředsedkyně pirátské strany - společně s právničkou Adélou Šípovou, která je kandidátkou za Piráty do Senátu, podaly na Vrchním státním zastupitelství v Praze jedenáct trestních oznámení na neznámého pachatele. Jde o e-shopy huglo.cz, rivalenti.cz, svetomat.cz, nenipostovne.cz, vsevakci.cz, kafar.cz, postovnezdarma.cz, postazdarma.cz, zizer.cz, rouska-na-oblicej.com a již zmíněný internetový e-shop Neonky patřící Slovákové.

K podání trestního oznámení se vyjádřila Richterová. "Lidé se nás ptali, jaká je šance, že získají zpět aspoň své peníze. Proto jsme v trestním oznámení žádali kriminalisty o pečlivost, aby výsledkem případného trestního řízení byla i možnost uplatnění náhrady škody. Je zarážející, pokud někdo vnímá pandemii jako příležitost k obohacení, a o to závažnější jsou tyto případy, kdy mezi podvedenými jsou i zdravotníci," uvedla v podání oznámení Richterová.

Několik pochybností

Pokud jde konkrétně o e-shop účastnice televizní soutěže, Piráti jsou přesvědčeni, že odhalili hned několik pochybností. Slováková své roušky propaguje jako ošetření aktivním stříbrem, které má chránit před nákazou. Dokonce zveřejnila kopii údajného potvrzení o měření, které měla provést Fakulta technologická Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Ta se ale od certifikace distancuje.

Stížností na e-shop Slovákové je hned několik. Týkaly se zejména nedodání roušek včas. Zákazníci nebyli upozorněni, že roušky nejsou skladem v Česku. Existují tvrzení, že zákazníkům nebyly vystaveny faktury, či faktury nešly v PDF souboru otevřít.

"Praktiky některých lidí mě zarážejí a jsem rád, že Olga Richterová a Adéla Šípová proti nim právními způsoby bojují," řekl pro Život v Česku předseda Pirátů Ivan Bartoš.

Slováková odmítla věc komentovat s tím, že v současné době připravuje vyjádření s právním zástupcem.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.