Plíseň v koupelně strašákem šestičlenné rodiny: Výměnu jsem viděl, vím, co ta paní potřebuje, říká expert

Paní Lucie v reality show Výměna manželek předvedla pořádnou scénu
Paní Lucie v reality show Výměna manželek předvedla pořádnou scénu
Foto: Archiv TV Nova
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 7. 1. 2021

Díky vhledu do českých domácností poukázala naše nejsledovanější komerční televize na problém, který je potřeba vždy řešit. V posledním díle oblíbené reality show s ním měla starosti paní Alena v domácnosti vyměněné manželky. "Ten díl jsem viděl, měla by to řešit sociálka, plísně se dá zbavit," uvedl pro ŽivotvČesku.cz odborník.

Příběh vyměněných manželek Lucie (34) a Aleny (40) nabídl ve středu večer nejedno téma k diskuzi. Kromě výchovy dětí se hodně řeší také to, jak v domácnosti zajistit čistotu a řádné hygienické podmínky.

Velkým tématem je pak plíseň, která se objevuje ve vlhkých koutech a dokáže napáchat nemalé škody v domácnosti i ve vztahu k lidskému zdraví. S tím se potýkala v poslední díle oblíbené reality show také Alena v bytě rodiny, pro kterou se stala na 10 dní novou manželkou i matkou.

"Ten díl Výměny manželek jsem shodou okolností viděl a myslím si, že dotazy od novinářů by měla dostat i sociálka. Plíseň je v podstatě houba a boj s ní může být složitý. Dá se jí zbavit tak, že na začátku vyzkoušíme klasické Savo. Našplícháme na zasažené místo, vezmeme kartáč a dřeme," poradil pro ŽivotvČesku.cz Richard Dvořák z úklidové firmy RD Clean, jak započít boj s nepříjemným problémem v domácnosti, který hrál v poslední Výměně podstatnou roli.

Situace s výskytem plísně v novém domově paní Aleny jí působila těžkou hlavu. Diváci u televizních obrazovek se shodli, že byt rodiny paní Lucie rozhodně není v dobrém stavu.

"Na plíseň existují také přípravky s vysokým pH, které se používají k vyčištění sanitárních věcí. A dalším krokem může být použití kyseliny octové. Ta se využívá například k vyčištění nepořádku po dělnících. Práce s kyselinou octovou je ale pro ty, kteří už mají zkušenosti. Potřebujete mít kvalitní rukavice a namíchat správný poměr," dodal Richard Dvořák pro ŽivotvČesku.cz s tím, že dalším krokem je pak zanesené spáry vyškrábat a znovu natáhnout.

  

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.