Plošná opatření nefungují, Jan Blatný zodpovědnost předal lidem. Ať rezignuje, vyzval ho Miroslav Kalousek

Plošná opatření proti šíření koronaviru nefungují, zodpovědnost je na každém jednotlivém občanovi. Takové je nové poselství ministra zdravotnictví Jana Blatného (50). "Byl by to legitimní projev, kdyby končil větou, že tedy rezignuje," okomentoval pro ŽivotvČesku.cz slova ministra zdravotnictví opoziční politik Miroslav Kalousek (60).

Ministr zdravotnictví Jan Blatný ve středu uvedl, že plošná opatření v boji se zákeřným koronavirem a jeho mutacemi nefungují, protože občané je na individuální úrovni nerespektují.

"Myslíme si, že řešením je uvědomělý přístup každého z nás, místo nějakých dalších plošných restrikcí. Můžeme nastavit jakkoliv silná opatření chceme, ale ve chvíli, kdy nejsou dodržována, je úkolem nás všech najít způsob, jak se k tomu dodržování vrátit," cituje slova ministra zdravotnictví web Novinky.cz.

Miroslav Kalousek, který se nedávno rozhodl odejít ze Sněmovny, si myslí, že v tu chvíli je Jan Blatný v ministerském křesle zbytečný. "Byl by to legitimní projev, kdyby ale končil touto větou: A proto rezignuji na ministra zdravotnictví České republiky. Pokud tuto větu neřekl, tak je to nestoudnost," uvedl člen TOP 09 pro ŽivotvČesku.cz.

Ministr zdravotnictví také uvedl, že je pravděpodobné, že se dál bude v Česku výrazně a rychle šířit tzv. britská mutace koronaviru. Momentálně jsou nejvíce zasažené okresy Cheb, Sokolov a Trutnov. Jan Blatný ale varuje, že situace se může vymknout kontrole i v dalších částech České republiky.

V nemocnicích bylo v úterý hospitalizováno 6 171 pacientů s covidem, z toho 1 200 je ve vážném stavu. Hrozí, že systém zdravotní péče zkolabuje. Přesto v této kritické fázi bude vláda v pátek uvažovat o tom, že by došlo k otevření obchodů.

Evropský covid pas pro prokazování bezinfekčnosti se v Česku začne testovat od příštího tý...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.