Po 17 letech spolu na jednom pódiu. Šárka Vaňková popsala, co se dělo v zákulisí SuperStar. Doteď ji z toho bolí břicho

Zpěvačka Šárka Vaňková
Zpěvačka Šárka Vaňková
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 11. 2021

Hudební televizní show SuperStar 2021 odstartovala sérii finálových večerů, během nichž dojde k postupnému vyřazování nadaných pěveckých talentů letošního ročníku. Na konci toho prvního se diváci po 17 letech mohli podívat na finalisty vůbec první řady SuperStar z roku 2004. Tehdy před branami finále skončila Šárka Vaňková (34), která v průběhu let dozrála v krásnou ženu. "Pokud porovnám letošní soutěžící s námi, my jsme byli opravdu děti a vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme. Nebylo YouTube, sociální sítě a celkově hodně chyběla inspirace," řekla pro ŽivotvČesku.cz.

Charakteristické modře nasvícené pódium, které je spojeno s hvězdnou show nadějných zpěváků a zpěvaček. Televizní soutěž SuperStar 2021 zahájila v neděli 28. listopadu finálová kola a celým večerem provázela zpěvačka a bývalá porotkyně Ewa Farna (28). V pořadí již sedmá řada Česko Slovenské SuperStar byla »konečnou« pro Filipa Svobodu, který s hitem od legendární kapely Eagles Hotel California u diváků neuspěl a vypadl.

Velkým překvapením bylo vystoupení historicky první TOP 10 tehdy ještě Česko hledá SuperStar, která sice zazpívala píseň Veď mě dál bez účasti Anety Langerové (35) a Petry Páchové (35), ale i tak šlo o dojemné setkání společně na jevišti po 17 letech, na které budou všichni vzpomínat.

"Bylo toho hodně moc najednou. Moc emocí z toho, že se sejdeme po nějaké době. A musím říct, že jsme se v zákulisí neskutečně nasmáli. Doteď mě z toho bolí břicho. Když jsme měli zkoušky bez přítomnosti diváků, tak tam nebyla ještě ani porota. Ale nejsilnější moment nastal tehdy, když jsme všichni vyšli na podium připravení, v hledišti fandili diváci a na porotcovských křeslech jsme už viděli Pala Haberu, Moniku Bagárovou, Leoše Mareše a další. Najednou už to bylo naostro a sešlo se v nás neskutečně moc pocitu naráz. Považuju to za nádherný zážitek. Opravdu moc ráda jsem se setkala vážně po 17 letech celkově s Verunkou Zaňkovou, která je úžasná," řekla Šárka Vaňková pro ŽivotvČesku.cz.

Nápad zrealizovat setkání první finálové TOP 10 byl přitom nápad jednoho z porotců letošního ročníku, který v něm viděl jistou symboliku. Letos slaví česká SuperStar významné desetileté výročí.

"Byla to myšlenka Pala Habery, který nás chtěl vidět všechny pohromadě. Za to mu patří jedno velké díky, že přišel s tímhle nápadem a Erika z produkce se postarala o samotnou realizaci. Co se týká oblečení, každý z nás si přivedl nějaké šaty, ale finální slovo měl stylista Filip Vaněk. Shodli jsme se na tom, že to chce něco blyštivějšího, proto jsme nakonec vybírali z jejich garderoby. Když jsem to viděla na obraze, uvědomila jsem si, že je to dobrá volba, protože původně jsem přijela s černými šaty. Stejně tak jsem byla vděčná za Zuzku Strakovou, která tenkrát před 17 lety oblékala i nás a nyní se stará o letošní finalisty. Byla jsem spokojená se šaty, co mi vybrali, působilo to elegantně a šlo i o celkový dojem, že jsme všichni nebyli oblečení v černém. Nakonec jsme to dali společně do kupy," připustila sympatická blondýnka pro ŽivotvČesku.cz s tím, že letošní finalisty považuje za hotové zpěváky.

V roce 2004 vstoupil první ročník SuperStar do televizního vysílání nejúspěšnější komerční stanice jako zcela nový formát soutěže, jejímž tvůrcem je britský podnikatel a producent Simon Fuller (61). Televize Nova tak divákům nabídla možnost sledovat hudební cestu mladých talentů.

"Pokud to porovnám s námi, my jsme byli opravdu děti a vůbec jsme nevěděli, do čeho jdeme. Nebylo YouTube, sociální sítě a celkově hodně chyběla inspirace. Dneska mají lidé obrovské množství příležitostí, šancí učit se, pracovat na sobě, kreativně se obohacovat. Čili po pěvecké a profesní stránce, technice zpěvu… určitě jim nemám co radit, jsou to opravdu úžasní zpěváci se skvělou image. I co jsme se setkali v zákulisí a povídali si, jsou to milí lidé. Popřála bych jim hlavně hodně štěstí, ať si SuperStar maximálně užijí a ať se svým talentem nakládají, jak nejlépe umí. Všechno přinese čas, hlavně aby měli štěstí na lidi kolem sebe," dodala pro ŽivotvČesku.cz Šárka Vaňková, která je šťastně zamilovaná a žije společně s přítelem, který je mimo jiné také hudebník a maximálně ji ve všem podporuje.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.