Po čtyřech dětech má výstavní postavu. Nádherná Heidi Klumová by stále předčila daleko mladší modelky

Německá topmodelka Heidi Klumová
Německá topmodelka Heidi Klumová
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 27. 8. 2021

Některé ženy řeší po narození dětí nějaký ten kilogram navíc, což je zcela normální. Vrátit se do kondice a mít zase štíhlou postavu může být někdy náročnější, ale existují i výjimky. Jednou z nich je německá topmodelka, moderátorka a módní návrhářka Heidi Klumová (48), která vypadá, jako by nikdy ani nebyla těhotná. Naučila se, co na ni funguje.

Patří mezi ikony světového modelingu a vždy zářila na přehlídkových molech i titulkách módních magazínů. Heidi Klumová už nemá s ohledem na svůj věk ideální předpoklady žádané modelky, vypadá však tak, že by na přehlídkových molech s přehledem strčila do kapsy i mnohem mladší kolegyně. V osobním životě je také matkou čtyř dětí – dcer Leni, Lou Sulola a synů Henryho a Johana. Pro svou štíhlou postavu se po těhotenství a porodech drží několika zásad.

Německá kráska nedrží žádnou striktní dietu, která by zakazovala konkrétní potraviny, její stravování se dá jednoduše označit za velmi zdravé. Ve svém jídelníčku si dopřává dostatek zeleniny, ovoce a také bílkovin, na nichž si hodně zakládá. Pravidelnost je podle ní také důležitá stejně jako vyhýbání se průmyslově zpracovaným potravinám, jak uvedl web Rachaelattard.com.

Není také zastánkyní dlouhých tréninků, které by ji zbytečně vyčerpaly. Na její štíhlé figuře se podepsala spolupráce s trenérem hvězd Davidem Kirschem, který pomáhal třeba i herečce Anne Hathawayové nebo Češce Karolíně Kurkové. Důležitou součástí tréninků byla vždy práce s vlastní vahou těla a série cviků, ke kterým patřil i dobře známý plank.

"Metabolismus se rozhodně změní, když překročíte čtyřicítku. Vždycky jsem si říkala, že se mi to nestane, ale stalo. Pokud si více dopřeju, musím o to víc cvičit. Zjistila jsem ale, co na mě funguje," řekla Heidi Klumová, jak uvedl web Womenshealthmag.com.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.