Po drsném zásahu policie běhá slovenská královna Instagramu dál na svobodě. Soud Zuzanu Plačkovou do vazby neposlal

Na snímku Zuzana Plačková v policejním voze
Na snímku Zuzana Plačková v policejním voze
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 30. 9. 2021

Slovenská královna sociálních sítí Zuzana Plačková (30) skončila v pondělí ráno v rukou policie. Příslušníci Národní kriminální agentury odvedli ji i jejího manžela z bratislavského bytu v poutech. Plačková je obviněna z drogové trestné činnosti a členství ve zločinecké skupině. Specializovaný trestní soud dnes rozhodoval, zda budou influencerka a její muž René Strausz posláni do vazby. Rozhodl o jejich propuštění.

Influencerka Zuzana Plačková a její manžel René Strausz byli zatčeni v pondělí během velké policejní akce, která probíhala na více místech zároveň a začala už v 5 hodin ráno. Od té doby byli oba v cele předběžného zadržení a podle informací slovenských médií byli obviněni z drogové trestné činnosti a členství ve zločinecké skupině.

"Příslušníci Národní kriminální agentury zasahují od brzkých ranního hodin na vícero místech ve vícero krajích, v Bratislavském, Trnavském a Trenčínském kraji. Během protidrogové akce policisté vykonali vícero domovních prohlídek i prohlídek nebytových prostor, zadrželi 15 osob. Více informací bude možné sdělit po vykonání potřebných procesních úkonů," uvedla v pondělí pro ŽivotvČesku.cz mluvčí slovenského policejního prezídia Denisa Bárdyová.

V bytě Plačkové a Strausze měli příslušníci Národní kriminální agentury najít vícero mobilních telefonů, notebook a také falešnou občanku na jméno Mário Herák. Podle TV Markíza se organizované trestné činnosti věnovali od roku 2012 až do chvíle zatčení a páchat měli i zločiny násilného a majetkového charakteru.

Ve čtvrtek Specializovaný trestní soud rozhodl, že slovenská influencerka ani její muž do vazby nepůjdou, informaci přinesl portál Noviny Plus. Oba tak budou propuštěni a nadále budou setrvávat na svobodě i přes obvinění, která si vyslechli. Z deseti obviněných soudce poslal do vazby šest lidí, čtyři budou stíháni na svobodě. Soudce u nich konstatoval nedůvodnost obvinění.

Zuzana Plačková jakoukoliv vinu odmítá a věří, že vše nakonec dopadne v její prospěch. "Doufám, že se vše brzy vysvětlí. Chci jen vzkázat lidem, aby si dávali pozor, s kým se setkávají, protože potom mohou být s určitými lidmi hozeni do jednoho pytle. A ani o tom nemusí vědět," řekla na kameru televize Markíza.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.