Po dvou letech v Česku plánuje Helena Zeťová návrat do Řecka. Bečva je fajn, ale moře léčí neduhy, říká zpěvačka

Zpěvačka Helena Zeťová
Zpěvačka Helena Zeťová
Foto: Nextfoto
Pavel Vičar | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 17. 9. 2021

Necelých dvacet let žila zpěvačka Helena Zeťová (40) v Řecku, které se stalo jejím druhým domovem. Pravidelně jezdila do Česka, kde měla vystoupení, ale většinou hned po koncertu sedla do auta a jela zpět do své milované země. Tam našla nejen lásku, ale také přátele a domov. Před více než dvěma lety se vrátila zpět na Valašsko, odkud pochází, ale Řecka, kde je doma, se vzdát nechce. "Řecko je můj domov, chybí mi celičké. Velmi brzy se chystám zpět," řekla pro ŽivotvČesku.cz zpěvačka.

Řecko patří k nejkrásnějším evropským zemím, každý rok jej navštíví statisíce turistů. Když na jednu takovou dovolenou vyrazila před lety zpěvačka Helena Zeťová, do země se zamilovala a brzy na to se tam odstěhovala. Kvůli pracovním povinnostem a koronavirové situaci zůstala delší dobu doma na Valašsku, do Řecka se ale brzy vrátí.

"Řecko je můj domov, chybí mi celičké, miluji to tam. Velmi brzy se chystám zase zpět. To znamená, že když nebude tady u nás práce, budu žít tam, a pokud nějaká práce přijde, vrátím se zase na nějaký čas sem. Tolik přátel, co jsem měla tam, nemám nikde na světě. Můžu říct, že Bečva je sice fajn, ale moře léčí všechny neduhy," řekla pro ŽivotvČesku.cz Helena Zeťová.

V Řecku zpěvačka zažila i všechny své osudové vztahy. "Jsem svobodná a můžu říct, že muži mě tam baví. Umí mě rozesmát a jsou trošku větší romantici než u nás. Tím ale neříkám, že naši muži jsou špatní, každé ženě vyhovuje něco jiného," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz blondýna s hlasem jako zvon, proč jsou jí řečtí pánové sympatičtí.

Zpět do České republiky přivedla Helenu Zeťovou práce, dokončovala tady desku. Nakonec se rozhodla ve vlasti nějakou dobu zůstat, věci se ale nevyvíjely přesně podle jejích plánů. “Připravovala jsem tehdy nové album, turné, pak to ale všechno přišlo. Vše, co jsem dělala, najednou ztratilo smysl, deska se nedostala k tolika lidem a to mě zamrzelo," popsala oblíbená zpěvačka pro ŽivotvČesku.cz svou krizi.

"Vrátila jsem se na Valašsko a začala chodit po horách. Pak přišla pandemie a začala jsem doma opravovat nábytek, zpívat se nemohlo, peníze nebyly, tak se musel člověk nějak přizpůsobit," vysvětlila Helena Zeťová, co dělala během koronavirové krize. Na dva roky strávené v Česku si ale nemůže stěžovat. "Miluji zimu, sníh a hory, narodila jsem se tu. Ta dvě léta na Valašsku byla jiná než roky předtím, ale můžu říct, že také krásná," dodala zpěvačka Helena Zeťová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.