Reklama:

Po krátké nemoci zemřel poslanec a bývalý policista Stanislav Huml. Byl to férový člověk, zavzpomínala Kristýna Mertlová

Kristýna Mertlová (dříve Kočí) se Stanislavem Humlem
Kristýna Mertlová (dříve Kočí) se Stanislavem Humlem
Foto: Handrejch Jan / Právo / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 30. 12. 2021

Stanislav Huml zemřel ve věku 66 let. O úmrtí bývalého komunisty a později poslance a dopravního experta informovala rodina. Stanislav Huml zemřel po krátké nemoci, jeho odchod zaskočil řadu kolegů a přátel. "Na Standu vzpomínám jako na velmi otevřeného a férového člověka," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Kristýna Mertlová (dříve Kočí), která se s ním potkala jako členka strany Věci veřejné.

Reklama:

Dne 28. prosince ve věku 66 let po krátké nemoci zemřel dopravní expert, bývalý policista, poslanec a zastupitel Brandýsa nad Labem Stanislav Huml. Před sametovou revolucí byl členem Komunistické strany Československa.

"Drazí přátelé, známí a podporovatelé našeho táty. S obrovským zármutkem Vám musím oznámit, že po krátké nemoci nás včerejšího dne 28. 12. 2021 navždy opustil bývalý policista, bývalý poslanec, otec, děda, manžel, správný a čestný muž - Stanislav Huml. Poslední rozloučení proběhne v rodinném kruhu. Prosíme o respektování soukromí," napsal na sociální síti syn Stanislav Huml mladší.

Reklama:

Zpráva zaskočila řadu politiků i novinářů. Stanislav Huml byl známý také jako dopravní expert, který pracoval pro TV Nova.

"Zaskočilo mě to. Na Standu vzpomínám jako na velmi otevřeného a férového člověka. S jeho názory člověk mnohdy nesouhlasil, ale vždy ho plně respektoval," uvedla pro ŽivotvČesku.cz Kristýna Mertlová (Kočí), která se s Humlem potkávala v dobách, kdy na politické mapě zářila strana Věci veřejné.

Jak už naznačila Kristýna Mertlová, která dnes provozuje seznamku a pomáhá lidem v boji se samotou, Stanislav Huml měl celou řadu neortodoxních názorů, které přerůstaly v konspirační teorie.

"Co na srdci, to na jazyku, neumím lhát. To je můj problém. Vím, že to není vždycky dobře. Často je to nediplomatické. Vím to o sobě. Člověk ale musí vědět, kdo je, mít určité přesvědčení," uvedl o sobě v rozhovoru pro iDNES.cz.

Stanislav Huml byl přesvědčen, že k pádu malajsijského letadla v roce 2014 přispěla Ukrajina. Tvrdil, že stroj na pokyn CIA sestřelila ukrajinská armáda. Také zpochybňoval oficiální verzi o teroristických útocích z 11. září 2001.

Výrazně na sebe upozornil, když se dostal do sporu s tenistkou Petrou Kvitovou (31) a jejím týmem. Huml uvedl, že když se sportovkyně přestěhovala do Monaka, měla by přijít o české občanství. "Já si ale vážně myslím, že bychom se měli zamyslet nad tím, že když někdo odejde z České republiky a přihlásí se do jiného státu, že by měl přijít o občanství v České republice. Odvrhuji to, že mi ta Česká republika k úspěchu i pomohla," uvedl v roce 2014 pro stanici Impuls.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: