Po letech od natáčení Kmotra neztratil Al Pacino šarm. Elegantní herec si vyrazil do restaurace

Al Pacino
Al Pacino
Foto: Profimedia
Alžběta Staňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 16. 12. 2022

Legendární herec Al Pacino (82), který zazářil například ve filmech »Kmotr« nebo »Zjizvená tvář«, je sice již gentleman v letech, to mu ale nebrání v tom, aby si užíval života. Fotografové jej zachytili, jak si v Beverly Hills vyrazil na večeři do italské restaurace. Pro portál New York Times hvězda zavzpomínala, jaké bylo stát se ze dne na den slavným.

Nadaného herce v 70. letech proslavila role v mafiánské sáze »Kmotr« podle knižní předlohy amerického spisovatele Maria Puza. Od té doby ztvárnil mnoho rolí, většinou ve filmech figuruje jako prototyp antihrdiny a drsného chlapíka.

Nedávno byl známý umělec zachycen, jak v Beverly Hills míří do italské restaurace na večeři. Navzdory tomu, že již nepatří mezi nejmladší herce, si stále uchovává svůj šarm a na první pohled upoutal elegancí.

Pro server The New York Times Al Pacino promluvil o tom, jaké to pro něj bylo, když jej role v Kmotrovi raketově vystřelila mezi hvězdy. "V dnešním světě se to těžko vysvětluje - vysvětlit, kým jsem tehdy byl a jaký to byl blesk z čistého nebe. Měl jsem pocit, že se najednou zvedl závoj a všechny oči se upřely na mě. Samozřejmě se dívaly i na ostatní ve filmu. Ale »Kmotr« mi dal novou identitu, se kterou jsem se těžko vyrovnával," popsal vzpomínky na své počátky filmové kariéry charismatický umělec pro americký deník, který získal za dobu své existence 132 Pulitzerových cen.

"Je to dílo, u kterého jsem měl to štěstí být. Ale trvalo mi celý život, než jsem se s tím smířil a šel dál. Není to takové, jako bych hrál Supermana," zmínil Al Pacino v souvislosti s poněkud temnou tematikou dnes již kultovního snímku.

Stárnutí herce nikterak neomezuje, ale na své staré filmy se odmítá dívat. "Nechci sledovat sám sebe v mládí. Jsem z toho pak rozhozený, nějak nechápu, kam ta léta utekla a jak je možné, že jsem najednou stařec. Nedávno mi bylo 30 a trochu se pořád vidím tak, jako by mi bylo jen tolik," dodal pro magazín USA Today Entertainment Al Pacino, který sice stárne, ale jiskru a energii neztrácí.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.