Po operaci žlučníku problémy se slinivkou. Šest týdnů od zákroku nezvednu své dítě, říká Petr Vojnar

Petr Vojnar s partnerkou a synem Sebastianem
Petr Vojnar s partnerkou a synem Sebastianem
Foto: Profimedia.cz

Moderátora a herce Petra Vojnara (44) v novém roce trápí zdravotní problémy. Po akutní operaci žlučníku se přidaly problémy se slinivkou. Šest týdnů od operace je pořád bez energie a má nařízenou přísnou dietu. "Jsem pořád unavený, stále to přes den pobolívá. Nesmím nic dělat, nezvednu ani svého syna," přiznal moderátor pro ŽivotvČesku.cz.

Na začátku roku Petr Vojnar prodělal operaci, při které mu byl odstraněn žlučník. Více než měsíc od zákroku pořád není ve formě. Přidaly se totiž problémy se slinivkou.

"Prodělal jsem jednu operaci, ale řešily se dva problémy. Vyndali mi žlučník a s tím se svezla slinivka, to je vždy nevyzpytatelné. V pátek jdu na krev, tak uvidím, co mi řeknou," sdělil Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz.

Operace žlučníku byla v moderátorově případě akutní. Nyní jeho tělo potřebuje hlavně čas, aby se vše srovnalo. Slinivku není dobré podceňovat.

"Mám přísnou dietu, jsem pořád unavený, stále to přes den pobolívá, slinivka se hojí pomalu. Nesmím cvičit, nemám mít žádnou fyzickou námahu. Nemohu zvednout ani své dítě. Ta dieta je velmi striktní, takže nemám ani moc energie. Mám energii tak na 4 až 5 hodin denně a pak si musím jít zase lehnout. Říká se, že tři měsíce po operaci se to začne vracet do normálu," uvedl Petr Vojnar pro ŽivotvČesku.cz s tím, že nesmí nic uspěchat a musí být trpělivý.

Stačí jedna chyba a objevily by se další problémy. "Zrovna teď mi není dobře, zkusil jsem si trochu zajezdit doma na rotopedu a zase to bolí," dodal unaveným hlasem bývalý člen hudební skupiny T-boyz známé z konce 90. let.

Petr Vojnar bohužel nemocniční prostředí dobře zná. V roce 2017 prodělal takzvanou osteotomii, což je protětí kosti, nejčastěji pilou. Slouží k úpravě osové úchylky, prodloužení či zkrácení kosti. V roce 2013 si nechal udělat estetický zákrok, když podstoupil liposukci.

Ve věku 67 zemřel rockový bubeník Radim Pařízek, jehož jméno si lidé mohou pamatovat v sou...

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.