Po porodu své dítě praštila hlavou o zem, pak ho utopila ve vaničce s vodou. Teď se dívka (19) dočkala trestu

Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
Foto: Pixabay.com
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 28. 7. 2020

Devatenáctiletá dívka, která loni zavraždila svou novorozenou dceru, stráví ve vězení 16 let. Celý příběh je zcela mimořádný. Dívka ihned po porodu s dítětem hodila o zem a následně ho utopila ve vaničce. Pražský vrchní soud zamítl v úterý její odvolání, kterým požadovala nižší trest. Květnový verdikt hradeckého soudu je tak pravomocný.

V žádném případě nelze hovořit o trestu nepřiměřeně přísném, případně trestu nezákonném,“ odmítl dívčino odvolání předseda senátu Martin Zelenka.

Dívka porodila loni v červnu. Těhotenství se snažila tajit, nakonec porodila na záchodě doma na Jičínsku. Dítě vzápětí vzala za nohy a praštila hlavou o zem. Když dítě stále žilo, vzala dětskou vaničku, kterou napustila vodou, a v ní děťátko utopila. Tělíčko pak ukryla do pytle na odpadky.

Matce, která následně přišla domů, tvrdila, že holčička při porodu spadla do vody a utopila se. Úmrtí dítěte oznámily až další den.

Dítě si chtěla prý nechat

Žena u hlavního líčení nevypovídala. V přípravném řízení se ale k činu přiznala. Uvedla, že těhotenství tajila, později na něj přišla její matka a dala najevo svůj nesouhlas. Dívka se tak, i přesto, že si původně dítě chtěla nechat, zhruba týden před porodem rozhodla, že dítěti ublíží a po porodu ho utopí.

Stupeň společenské škodlivost projednávaného činu je značně vysoký a i ty prezentované polehčující okolnosti nemohou vyvážit fatální následek činu,“ konstatoval Zelenka.

Znalci u obžalované zjistili intelekt na hranici lehké mentální retardace, ale důsledků svého jednání si je vědoma.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.