Po posledním rozloučení s bratrem ho přemohly silné emoce. Plačící Jan Nedvěd složil v autě hlavu do dlaní

Jan Nedvěd po pohřbu bratra neudržel emoce, utěšovat ho musela manželka
Jan Nedvěd po pohřbu bratra neudržel emoce, utěšovat ho musela manželka
Foto: Nextfoto
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 24. 7. 2021

Minulou neděli zasáhl hudební svět a rodinu Františka Nedvěda hluboký zármutek. Oblíbenému hudebníkovi se vrátila zákeřná rakovina a svůj boj s nemocí ve věku 73 let prohrál. Na sobotní poslední rozloučení přišel i Jan Nedvěd (74), který byl s bratrem dlouho znesvářený a k usmíření došlo až krátce před jeho smrtí. Na pohřbu neudržel slzy a přestože mu byla manželka Pavlínka oporou, v autě na Jana Nedvěda zcela dolehl smutek a zhroutil se.

Dne 21. června 1996 se podařilo bratrům Nedvědovým vyprodat pražský Strahov a více než 60 tisíc lidí potěšit svými hity, jako jsou například Růže z papíru, Toulavý ráno nebo Stánky. Cesty Františka a Jana se pak přesto rozešly, z mnoha důvodů došlo mezi bratry k rozepřím, ze kterých dlouho nebylo východisko.

František Nedvěd zemřel minulou neděli a na odpočinek odešel s vědomím, že se znovu shledal se svým bratrem. Jan ho překvapil na svatbě, na které obnovoval svazek s manželkou Marií. "Mluvili jsme tak nějak všeobecně. Byl jsem překvapený, že přišel, protože jsem o tom nevěděl. Nezval jsem ho, přišel sám s manželkou," řekl tou dobou nadšený František Nedvěd pro ŽivotvČesku.cz.

Než se hudebníkovi vrátila zákeřná rakovina, plánoval, že s bratrem znovu společně vystoupí. Osud měl ale jiné plány a Jan Nedvěd byl mezi smutečními hosty, kteří se v sobotu zúčastnili posledního rozloučení s jednou z největších legend české hudební scény.

Už během obřadu Jan Nedvěd neudržel slzy a oplakával bratra, se kterým se jen krátce před jeho smrtí po dlouhém období rozepří usmířil. Velkou oporou mu byla jeho manželka Pavlínka. Ta svého muže podporovala i v autě, kde na něj smutek zcela dolehl a obličej v slzách složil do dlaní. Ani dlouhá léta, kdy spolu bratři nekomunikovali, nedokázala zlomit pouto, které mezi sebou měli.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.