Po rozvodu Gabriely Soukalové boj o vilu za miliony. Jsem připravený na soud, říká Petr Koukal

Gabriela Soukalová s exmanželem Petrem Koukalem
Gabriela Soukalová s exmanželem Petrem Koukalem
Foto: nextfoto.cz
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 3. 3. 2021

Gabriela Soukalová (31) a Petr Koukal (35) oficiálně už několik měsíců netvoří pár a bývalá biatlonistka, která se vrátila ke svému rodnému příjmení, čeká miminko s novým partnerem. Porozvodový boj o majetek ale stále probíhá a jeho součástí je i vila v Hořovicích, na kterou ovšem moderátorka nemusí mít nárok. Koukal kupní smlouvu k nemovitosti uzavřel už v dubnu 2020, ale návrh na vklad podal až po rozvodu. Badmintonový hráč uvedl, že během rozvodu byla připravena dohoda o vyrovnání, která ale nebyla uzavřena. "Nezbývá mi než věřit, že konečně dojde brzy k dohodě a nebude potřeba věc řešit soudně," řekl Petr Koukal webu ŽivotvČesku.cz.

Rodinný dům v Hořovicích, který sestává ze dvou samostatných bytových jednotek, podle informací Blesku koupil Petr Koukal v dubnu 2020. Tři čtvrtiny nemovitosti pak v prosinci téhož roku prodal jistému manželskému páru a nyní je atypická vilka znovu v nabídce realitní kanceláře.

Ačkoliv v dubnu Koukal uzavřel kupní smlouvu, podle Gabriely Soukalové měl s podáním návrhu na vklad čekat, až bude po rozvodu. "Tím spekuluje, že tento převod nebude součástí společného jmění manželů," uvedla bývalá biatlonistka pro Blesk.cz

Dům je nyní prodáván jako celek a to za částku 12 990 000 korun. Koukal ho přitom podle dostupných dokumentů získal od insolvenčního správce a předchozí majitel byl zadlužený. Netradičně stavěná nemovitost s dvojitou garáží, vnitřním bazénem, velkou zimní zahradou a vířivkou, ho tak měla stát 4 100 000 korun.

Vzhledem k tomu, že kupní smlouvu k této nemovitosti uzavřel už v dubnu loňského roku a poté několik měsíců čekal, než po našem rozvodu podal návrh na vklad. Tím spekuluje, že tento převod nebude součástí společného jmění manželů. Musím říct, že mě takové jednání v jeho případě nepřekvapuje,“ řekla v rozhovoru pro Blesk Soukalová.

Petr Koukal pro ŽivotvČesku.cz poskytl vyjádření, ve kterém reaguje na slova své bývalé manželky. "K jednotlivým rozhovorům, které Gábina poskytla v posledních dnech médiím, se nebudu vyjadřovat. Pouze konstatuji, že její výroky jsou nepravdivé či účelově vytržené z kontextu, což naštěstí mohu prokázat. Rozhodně to ale nebudu dělat přes média, protože v tom postrádám jakýkoliv smysl," uvedl badmintonový hráč.

Podle profesionálního sportovce byla připravena i dohoda o vyrovnání, ke které ale z jemu nevysvětlených důvodů nedošlo. "Realita je taková, že na začátku rozvodových jednání jsem ani neměl advokáta, Gábinině původní právničce jsem poskytl veškerou požadovanou součinnost a díky tomu byla po pár týdnech připravena k podpisu dohoda o vyrovnání, a to na základě propočtů Gábininy právničky. Poté jsem ale byl bez jakéhokoliv důvodu osloven novým Gábininým právníkem, který mi na prvním setkání řekl, že domluvenou dohodu Gábina neuzavře, ať si raději najdu také právního zástupce, což jsem následně učinil," vysvětlil pro ŽivotvČesku.cz Petr Koukal.

Nyní je sportovec připraven na soud a poznamenal, že situace je mu velice nepříjemná. "Můj advokát dnes už ale komunikuje s dalším, již třetím právníkem Gábiny a nezbývá mi než věřit, že konečně dojde brzy k dohodě a nebude potřeba věc řešit soudně. Pokud by ke smírné dohodě i přes to všechno nakonec nedošlo, jsem připraven vše obhájit u soudu. Celá situace mi samozřejmě není příjemná a mrzí mě, že moje jméno je takto popotahováno médii. Nerozumím, proč se Gábina snížila k tomu, za co vždy tolik kritizovala ostatní, ale odmítám činit totéž a proto dál celou situaci mediálně komentovat nechci, Děkuji za pochopení," doplnil pro ŽivotvČesku.cz Petr Koukal s tím, že jde o jediné vyjádření, které ohledně své bývalé manželky poskytne.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.