Po rozvodu mám novou přítelkyni a tloustnu, říká Dominik Turza, otec plyšového delfína Adolfeena

Hudebník Dominik Turza
Hudebník Dominik Turza
Foto: nextfoto.cz

Dominik Turza (37) se sedmnáct let věnuje hraní jako DJ Roxtar. V době šíření koronaviru, zejména v první vlně, se proslavil videoklipem Nečum na mě, který se stal virálním, ale také povedenými videi s plyšovou postavičkou delfína Adolfeena. V rozhovoru pro ŽivotvČesku.cz prozradil, že současnou dobu zvládá bez problémů, má novou partnerku a přibírá na váze.

V současné době nejvíce lidi trápí vývoj epidemie a s tím spojené restrikce. Je to i pro vás obtížné?

Koronu zvládám dobře, momentálně je tady se mnou doma i moje přítelkyně. Do toho mi společnost dělá moje kočka Milka, kterou jsem adoptoval. Vaříme si a snažím se nedívat tolik na zprávy, místo toho radši koukám na seriály na Netflixu, objednávám si pizzu a tloustnu, což je věc, která mě sice štve, ale věřím, že po otevření fitness center to bude lepší.

Prý máte novou přítelkyni. Takže je to tak, že jste se usadil, sekáte dobrotu a jste spokojený?

(Směje se) Ano, mám novou přítelkyni, učí na základní škole děti s poruchou chování. Já mám taky poruchu chování, tak si myslím, že mě zvládá velmi dobře. Je to moc fajn, nečekal jsem, že se tak rychle oklepu z třináctiletého manželství a najdu si někoho, s kým si budu rozumět. Myslím si, že je to to pravé, plánujeme společnou budoucnost.

To zní dobře. Ale co váš plyšový delfín Adolfeen, jak zvládá současnou dobu? Přeci jen jste s ním během první vlny hodně bodoval na sociálních sítích.

Adolfeen pravidelně pomáhá kočičímu útulku v Teplicích. Taky pracuje na charitativním projektu v gastro průmyslu Delfaření v rámci, kterého obráží gastro podniky před bankrotem a vaří u nich jejich nejlepší speciality. Zrovna se chystá další díl, tentokrát z jedné brněnské restaurace. Mě samotného vařit baví, Adolfeena to baví ještě víc. Dělám to bez nároku na honorář, zavřené restaurace z toho mají větší reklamu a jejich tržby se kvůli videím navíc zvedly, z čehož jsem měl hroznou radost jak já, tak i majitelé restaurací. V nejbližší době mě čeká ještě natáčení se záchrannou službou Středočeského kraje. Dělám to taky zadarmo, protože si myslím, že všechny složky záchranného integrovaného systému jsou v dnešní době extrémně důležité. Mají to velmi náročné, a proto jim patří obrovský dík.

Když ale odbočím, jak trávíte momentálně čas?

Hodně času trávím na Netflixu a HBO GO, potom rád vařím a jinak pořád vymýšlím něco kreativního. Připravuji talk show s Adolfeenem, která se bude pravidelně vysílat od května, takže píšu scénáře, domlouvám se s celebritami, to mi zabírá nejvíce času. Pořád mám co dělat.

A když se podíváme do budoucna, co se dá kromě zmíněného ještě od vás čekat?

Upřímně doufám, že se v létě objevím na nějakých festivalech. Snad se dočkám Karlovarského festivalu, který se přesunul na konec srpna. Tam měla být premiéra filmu o skupině Pražský výběr, ve které jsem již sedm let stálým hostem. Tím pádem bych snad poprvé mohl navštívit Karlovy Vary ne jako Dj, ale jako účastník filmu. Seděl bych v sále, lidi by mi tleskali, já bych se klaněl a povídal si přitom s Vildou Čokem a Michalem Kocábem. Taky mi chybí vystupování před lidmi. Všechno to on-line hraní a dělání setů do rádií je skvělé, ale vidět naživo, jak se fanoušci baví, je k nezaplacení a nedá se nahradit ničím jiným.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.