Po šesti letech svitla naděje pro Michaela Schumachera. Operace, po které by se mu vrátila hybnost

Michael Schumacher je více než 6 let po těžké nehodě na lyžích.
Michael Schumacher je více než 6 let po těžké nehodě na lyžích.
Foto:
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 16. 4. 2020

Více než šest let bývalý závodník formule 1 Michael Schumacher bojuje s následky vážného zranění hlavy, který si způsobil během lyžování ve Francii. Objevily se informace, že se mohl jeho stav zlepšit. Podle jeho osobního lékaře by měl podstoupit operaci, která by mu mohla vrátit pohybové schopnosti.

Od nehody se o Schumacherově stavu vedou jen spekulace. Podle zpráv z italských médií je při vědomí a vnímá okolí, ovšem je omezen na pohybu a jeho stav vyžaduje 24 hodinovou péči.

„Jsme schopni zregenerovat celý nervový systém. Vezmeme cévy z jeho srdce, které následně převedeme do jeho mozku. Jde o mimořádně riskantní operaci a je velmi obtížné říct, jak dopadne,“ řekl lékař Philippe Menasché, kterého citoval portál televize Nova TN.cz.

Léčba kmenovými buňkami

O léčbě kmenovými buňkami mluvil v souvislosti se Schumacherem několikrát. K možné operaci se vyjádřili i další experti, kteří sice potvrdili, že medicína v tomhle oboru udělala obrovské pokroky, konkrétní výsledky ale nelze odhadovat. Kdy měl bývalý závodník zákrok podstoupit, není známo.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.