Reklama:

Po silnici u Miličína se plazil had. Odborník vysvětlil, jak se plaz na zmrzlém sněhu objevil

Ilustrační snímek - Užovka obojková
Ilustrační snímek – Užovka obojková
Foto: Pixabay.com
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 10. 2. 2021

Na silnici u obce Miličín v oblasti zvané Česká Sibiř našli živého hada. Podchlazený plaz, který se pokoušel plazit po sněhu, byl předán do rukou ochránců přírody. "Nemyslím si, že ho někdo vyhodil. Pokud se jedná o užovku obojkovou, tak zřejmě hibernovala a někdo ji asi omylem vyhrábl," uvedl pro ŽivotvČesku.cz chovatel hadů Karel Zavadil.

Reklama:

Když se v únoru v desetistupňovém mraze objeví na silnici v oblasti České Sibiře had, tak je jasné, že jde o hodně neobvyklý jev. Užovku obojkovou našli u obce Miličín. Had je živý a skončil u ochránců přírody.

"Nemyslím si, že by tu užovku někdo vyhodil. Myslím si, že asi hibernovala někde v nějaké škvíře u silnice a cestáři ji zřejmě vyhrábli, když odstraňovali sníh," uvedl pro ŽivotvČesku.cz chovatel plazů Karel Zavadil.

Reklama:

To samé si myslí i členové ochranářského spolku. Had je lehce poraněný na boku, ale má šanci, že zimní nečekané probuzení přežije.

"Rána byla ošetřena. Užovka je držena v polo chladu dle doporučení herpetologa. Postupně bude dána do tepla a bude krmena. To zranění je nutno čistit," uvedli ochránci zvířat pro ŽivotvČesku.cz s tím, že užovka přečká zimu v teráriu a pak by se měla vrátit zpět do přírody.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: