Po slunečném víkendu se počasí pozvolna změní, říká Dagmar Honsová. Ve čtvrtek nastane chladný zlom

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Eliška Reiglová | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 25. 9. 2021

Zatímco uplynulé pracovní dny provázelo ochlazování a sem tam i dešťové přeháňky, víkend se nese v duchu babího léta. Už od pondělí ale lze očekávat, že bude znovu docházet k poklesům teplot a vrátí se i déšť. "Od pondělí budeme potřebovat deštníky a teploty půjdou pozvolna dolů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Zářijové počasí je jako na houpačce a spíše než podzimní připomíná aprílové. Několik dní se teploty drží na letních hodnotách a slunce svítí, v dalších dnech jsou pak bundy a deštníky nutností. Dokonalým příkladem proměnlivosti počasí je rozdíl mezi tímto víkendem a přicházejícími pracovními dny. "Po víkendu, který je jako z reklamy na babí léto, budeme od pondělí potřebovat deštníky a teploty půjdou pozvolna dolů," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

První polovina týdne bude ještě teplotně poměrně příznivá. "V pondělí bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na východě území přechodně i polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 19 až 23 °C," upřesnila Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz, že v pondělí ještě v výraznějšímu ochlazení nedojde.

"V úterý bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky. Zpočátku dne přechodně i polojasno. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 14 až 10 °C. Odpolední teploty 17 až 21 °C. Ve středu bude oblačno, místy přeháňky nebo déšť. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 16 až 20 °C," uzavřela meteoroložka pro ŽivotvČesku.cz předpověď na první polovinu pracovního týdne.

Od čtvrtka se už teploty nad 20 stupňů Celsia nevyšplhají. "Ve čtvrtek bude oblačno, místy přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 14 až 18 °C. V pátek bude oblačno až polojasno, místy přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 12 až 8 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C," prozradila odbornice na počasí pro ŽivotvČesku.cz jaký bude pokles teplot.

Oteplení, které přinesl tento víkend, se během toho příštího už nedočkáme. "V sobotu bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 10 až 6 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C. V neděli bude oblačno až polojasno, ojediněle přeháňky. Po ránu ojediněle mlhy nebo nízká oblačnost. Ranní teploty 9 až 5 °C. Odpolední teploty 13 až 17 °C," dodala meteoroložka Dagmar Honsová pro ŽivotvČesku.cz.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.