Po špatné zkušenosti si cení každé vrásky. Botox byl mé nejhorší rozhodnutí, přiznává Nicole Kidmanová

Nicole Kidmanová lituje botoxu, který si nechala aplikovat
Nicole Kidmanová lituje botoxu, který si nechala aplikovat
Foto: showpix.cz

Nicole Kidmanová (53) se proslavila ve filmu Vánoce v divočině, který měl premiéru v roce 1983. Tehdy jí bylo pouhých 16 let a herečka se od té doby dokázala v Hollywoodu uchytit tak dobře, že ji z plátna nedostane zřejmě nikdo kromě jí samotné. Stejně jako jiné slavné ženy, i Nicole řešila poměrně brzy otázku stárnutí a ve slabé chvilce se uchýlila k botoxu. Dnes přiznává, že to bylo nejhorší rozhodnutí jejího života.

Hollywoodské herečky, Nicole Kidmanovou nevyjímaje, děsí nepsané pravidlo, že herečky po padesátce jsou na odpis a dostávají už jen role odpovídající svému věku. Proto když si najdou první šedý vlas a pociťují, že se na nich roky podepisují, přemýšlejí, jak tento přirozený proces zastavit či zpomalit.

Pro Kidmanovou byl ve slabé chvilce volbou botox, po jehož podstoupení se ocitala na titulních stránkách časopisů pro svou nepřirozenost. Sama dnes přiznává, že podobnou proceduru už by nikdy nepodstoupila a prohlašuje, že horší rozhodnutí zřejmě nikdy neučinila.

S botoxem přestala a cítí, že je znovu přirozenější. "Plastické operace nejsou nic pro mě, zkusila jsem botox, bohužel. Naštěstí jsem si řekla dost a znovu můžu hýbat svaly v obličeji," řekla Nicole v rozhovoru pro italský plátek La Repubblica.

Botoxu se chce herečka do budoucna velkým obloukem vyhýbat. "Bylo to mé nejhorší rozhodnutí, opravdu špatný krok," vzpomíná Kidmanová na dobu, kdy se snažila vypadat o mnoho mladší. Nicole Kidmanová tvrdí, že se snaží udržet mladistvou vizáž přirozenějšími způsoby. "Dnes na to jdu jinak, nekouřím, mažu se opalovacím krémem, starám se o sebe a jsem na to pyšná," vysvětlila oscarová herečka.

Ačkoliv se sama rozhodla s botoxem nepokračovat, nemá pocit, že by měla právo komukoliv zasahovat do jeho rozhodnutí. "Každý může dělat, jak uzná za vhodné, nikoho nesoudím. Ale osobně věřím, že nejlepší cesta, jak zůstat mladá, je udržovat se ve formě," doplnila dnes už o něco přirozenější Kidmanová.

Úsměv o člověku hodně vypovídá. Vyjadřuje emoce, náladu a podílí se na celkovém vzezření a...

Zavřít reklamu