Reklama:

Po teplotních rekordech čeká ČR příští týden návrat zimy

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 3. 2023

Čtvrtek bude nejteplejším dnem týdne. "Vlivem teplého jihozápadního proudění se odpolední teploty ojediněle zastaví na hodnotách i přes 20 °C a přepisovat budeme i tabulky teplotních rekordů. Už dnešní ráno bylo nezvykle teplé - v 6 hodin ráno bylo v Karlových Varech 11,2 °C, ale teplo bylo i v horských oblastech - na Churáňově bylo 6,6 °C. Oblačnosti bude v porovnání se středou více - vzduch, který k nám bude proudit, je teplý, ale také vlhký - tvořit se bude oblačnost. Převládat tak bude oblačno až zataženo, jen na východě území přechodně až polojasno. Zejména na severu a severozápadě území ojediněle přeháňky. Srážkové úhrny budou nízké," uvedla pro ŽivotvČesku.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

Reklama:

Odpolední pocitové teploty lze očekávat mezi 14 až 20 °C, na jižní Moravě až 22 °C. V Čechách během odpoledne přechodně zesílí vítr na čerstvý západní a v nárazech 55 km/h.

Na pátek už deštníky a pláštěnky s sebou. "Počasí v ČR ovlivní studená fronta, během dne tak očekáváme na většině území přeháňky nebo déšť. Teploty zůstanou příjemné - na jižní Moravě se opět dotknou až 20 °C, od západu se začne během odpoledne ochlazovat. Bude oblačno až zataženo, během dne na většině území déšť nebo přeháňky. Odpolední pocitové teploty budou mezi 14 až 18 °C, na jižní Moravě až 20 °C. V Čechách během odpoledne přechodně zesílí vítr na čerstvý západní a v nárazech 55 km/h," vylíčila předpověď počasí pro poslední den pracovního týdne meteoroložka.

Reklama:

V sobotu bude oblačno až zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky, na vrcholcích hor sněžení. Ranní teploty 9 až 5 °C. Denní teploty 11 až 15 °C.

V neděli lze očekávat oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, na horách srážky sněhové. Ranní teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C, na jihovýchodě bude tepleji - kolem 14 °C.

V pondělí si počasí nachystá oblačno až zataženo, místy déšť nebo přeháňky, od středních poloh srážky sněhové. Ranní teploty 5 až 1 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

V úterý bude oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách přechodně i déšť se sněhem. Ranní teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 3 až 7 °C.

Ve středu se lze připravit na oblačno až zataženo, místy sněžení nebo sněhové přeháňky, v nížinách déšť se sněhem. Ranní teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 4 až 8 °C.

Reklama:

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.

Reklama:
Reklama: