Po těžkém boji s infekcí zemřel známý principál Cirkusu Jo-Joo. Podlehl covidu-19

Zemřel Jaromír Joo, legenda cirkusového světa
Zemřel Jaromír Joo, legenda cirkusového světa
Foto: Archiv Cirkus Jo-Joo

Smutnou zprávu, která zarmoutila milovníky cirkusových představení, oznámil Cirkus Jo-Joo v neděli po poledni - zemřel principál Jaromír Joo.

Jaromír Joo byl legendou celého cirkusového světa, talentovaný artista, showman a odborník na chování zvířat a jejich celoživotní přítel.

"Principál Jaromír Joo zemřel po těžkém boji s covidem-19, a to 20. 2. 2021," uvedla pro ŽivotvČesku.cz manažerka cirkusu Lenka Gregorová.

Jaromír Joo byl velkým milovníkem šelem a s těmi také vystupoval. "Mám rád svou práci se zvířaty, s lidmi, a to, že jsme, abych tak řekl, poslední svobodní lidé na světě. Cirkus je totiž věčný," říkával slavný principál.

Jaromír Joo se narodil 30. 8. 1955 v Rychnově nad Kněžnou rodičům Jaromírovi a Stanislavě Joo. Od dětských let se věnoval tréninku v cirkusové manéži, především žonglování a provazochodectví. Během působení v Československých cirkusech a varieté byl zařazen jako artista již zmíněných disciplín. Procestoval všechny kontinenty světa. Vystupoval v mnoha talkshow, televizních pořadech a diskusích a spolupracoval s věhlasnými jmény české kulturní scény jako například Boleslav Polívka, Jan Kraus, Karel Šíp, Waldemar Matuška a s dalšími. Byl držitelem mnoha světových rekordů.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.