Po třech dětech má míry modelky. Vévodkyně Kate je štíhlá díky známé dietě, nezapomíná však ani na tvrdý trénink

Kate, vévodkyně z Cambridge
Kate, vévodkyně z Cambridge
Foto: Profimedia
Klára Zaňková | Redaktorka
[email protected]
Publikováno: 15. 9. 2021

Patří mezi nejoblíbenější členy britské královské rodiny. Vévodkyně Kate (39), manželka prince Williama (39), má před sebou příští rok oslavu životního jubilea a ve svém věku už je pyšnou matkou tří dětí. Přesto si stále udržuje štíhlou postavu, která mnohé právem udivuje. Ale nic není zadarmo ani v případě krásné vévodkyně z Cambridge. Aby zůstala stále v kondici, hodně cvičí a přizpůsobuje svému životnímu stylu pochopitelně i jídelníček.

Ani tři děti – princové George Alexander Louis (8), tříletý Louis a malá princezna Charlotte (6) nejsou překážkou pro to, aby se vévodkyně Kate věnovala tréninku a milovaný sport nevynechávala. Podobně jako její sestra Pippa miluje běhání a snaží se dodržovat i hodinová cvičení, při nichž se zaměřuje nejen na sílu těla, ale také stabilitu a rovnováhu. Oblíbeným cvikem je tzv. plank, který obměňuje v několika variacích. Služeb osobního trenéra jako řada jiných celebrit ale nevyužívá. Ani pohybové aktivity jako veslování nebo jízda na kole nejsou šarmantní manželce britského prince cizí.

"Kate si najde čas na běhání tak často, jak to jen jde, když je v Norfolku. Už má samozřejmě dokonalou postavu, ale pro ni je motivací, aby si udržela zdravou, krásnou a zářivou pleť," sdělil blízký zdroj královské rodiny pro dámský magazín Marie Claire.

Pro rovnováhu těla a uvolnění mysli od stresu a každodenních starostí si ráda zacvičí také jógu. Ohledně jídelníčku dodržuje tzv. čisté stravování, což znamená konzumaci co nejmenšího množství průmyslově zpracovaných potravin. Snaží se jíst dostatek bílkovin a rychlou ztrátu kilogramů po těhotenstvích média přisuzovala populární Dukanově dietě, kterou měla trojnásobná matka údajně nasadit. Odpovídá však i jejímu standardnímu stravování, protože omezuje sacharidy ve prospěch právě bílkovin, zeleniny a zdravých tuků.

S opatrností konzumuje ovoce, ale nevynechává ho, protože jí zajišťuje příjem antioxidantů a potřebných vitaminů přírodní formou. Mléčné výrobky spíše omezuje – preferuje tedy například rostlinná mléka jako mandlové nebo rýžové. Po třech dětech tak vypadá naprosto fantasticky a je nepochybně ozdobou britské královské rodiny.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.