Po úmrtí Petra Kellnera se zrodil nový život. Přeživší snowboardista David Horváth se stal otcem

David Horváth přežil jako jediný pád vrtulníku
David Horváth přežil jako jediný pád vrtulníku
Foto: Jaroslav Legner / CNC / Profimedia
Josef Šťastna | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 23. 4. 2021

Snowboardista a fotograf David Horváth (48) je jediným mužem, který přežil leteckou nehodu, při které vyhasl život podnikatele Petra Kellnera (†56). "Jsou dobré dny a zlé dny," napsal David Horváth, když přátelům oznámil radostnou novinu. Narodil se mu totiž syn David.

Dne 27. března David Horváth přežil leteckou tragédii na Aljašce. Ten den vyhasl život podnikatele Petra Kellnera. Snowboardista David Horváth je jediným přeživším nehody, která se stala u ledovce Knik. Kromě nejbohatšího Čecha zemřeli také dva průvodci Sean McManamy a Gregory Harms, pilot vrtulníku Zachary Russell a trenér francouzského původu s českým pasem Benjamin Larochaix.

Právě na Davida Horvátha spoléhají vyšetřovatelé letecké tragédie s tím, že by jim mohl sdělit zásadní informace, proč k neštěstí došlo. "Je výhoda, že jeden člověk přežil, doufejme, že bude v pořádku a bude moci vypovídat o kritické fázi letu. Stává se, že někdy se příčina havárie nezjistí, ale to se stává opravdu výjimečně," uvedl pro ŽivotvČesku.cz Josef Bejdák z Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

David Horváth necelý měsíc po neštěstí poznává, že život má i nádherné světlé stránky. Jeho partnerka Adéla ve čtvrtek přivedla na svět společného potomka Davida. Malý David váží necelé 4 kilogramy a měří 51 cm.

"Tak prožívám toho dost a hlavně dost naplno. Jsou dobré dny a zlé dny. Dnes máme další super den - David - měří 51 centimetrů, váží skoro 4 kilogramy. Oba zdrávi a všichni šťastní, ať žijeme," napsal pyšný otec na sociální síť, když radostnou zprávu oznamoval přátelům.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.