Po upozornění na chybějící roušku vytáhl kudlu. Zapíchnu tě jako prase, křičel muž na poště v Praze

Muž neměl roušku, vytáhl kvůli tomu kudlu
Muž neměl roušku, vytáhl kvůli tomu kudlu
Foto: MP Praha
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 27. 5. 2020

Na poštu přišel 63letý muž bez roušky. Když ho ostatní upozornili, že by si měl ústenku přece jenom nasadit, vytáhl z kapsy kudlu. "Zapíchnu tě jako prase," křičel na druhého muže. Svědkyně přivolala na místo strážníky.

Incident se odehrál v úterý odpoeldne na poště u stanice metra Háje. Žena přivolala na místo, kde 63letý muž vyhrožoval s kudlou v ruce fyzickou likvidací, městskou policii.

"V okamžiku příjezdu strážníků již muž na místě nebyl, při prohlídce okolí ho hlídka objevila u pokladen nedalekého supermarketu," informovala mluvčí Irena Seifertová.

Kvůli roušce tasil nůž

Útočník vyhrožoval druhému muži. "Začal do něho strkat a verbálně mu vyhrožovat s tím, že se na něho jde „ven rozcvičit“. Před pobočkou pak vytáhl nůž a začal jím mávat v blízkosti břicha druhého muže," dodala Seifertová. Venku na něj vykřikoval, že ho "zapíchne jako prase".

Na obranu poškozeného se postavilo několik kolemjdoucích a agresor odešel. Pozěji byl dopaden v supermarketu. "V jeho batohu strážníci nalezli nůž s pevnou čepelí o délce 10 cm. Po omezení na osobní svobodě byl pro podezření ze spáchání trestného činu předán státní policii," uzavřela mluvčí strážníků.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.