Po víkendu přijde razantní změna. Počasí bude lákat k vodě, říká meteoroložka s tím, na jaké hodnotě se zastaví rtuť teploměru

Počasí - Ilustrační snímek
Počasí – Ilustrační snímek
Foto: Profimedia
Rudolf Šindelář | Redaktor
[email protected]
Publikováno: 5. 5. 2022

Sezóna pro otužování je u konce. "Teplota vody se v přírodních nádržích pohybuje nyní nejčastěji mezi 11 až 15 °C," uvedla pro ŽivotvČesku.cz konzultantka počasí Dagmar Honsová. V příštím týdnu Českou republiku čekají nejvyšší odpolední teploty, které se budou od středy v maximech zastavovat až na letní hranici, tedy 25 °C. Počasí tak bude lákat k vodě, její teplota ale půjde nahoru jen pozvolna.

"Nyní je kvalita vody nejlepší z celé koupací sezóny, a to bez řas a sinic. K vodě si ale nezapomeňte vzít repelent proti klíšťatům a opalovací krémy. Od vodní hladiny se odráží až 10 % UV paprsků," upřesnila pro ŽivotvČesku.cz Dagmar Honsová.

Do konce tohoto týdne stále pozor na bouřky

Čtvrtek bude na odpolední srážky a bouřky nejbohatším dnem pracovního týdne. "Během odpoledních hodin očekáváme srážky na většině území. Přes Česko bude přecházet brázda nízkého tlaku vzduchu. Během dopoledne bude nejméně oblačnosti a srážek, polojasno až oblačno, pouze ojediněle přeháňky," přiblížila odbornice přes počasí pro ŽivotvČesku.cz, jaké počasí zavládne.

Během čtvrtečního odpoledne pak bude přibývat oblačnost - na oblačno až zataženo, na většině území s deštěm, přeháňkami a místy s bouřkami. Bouřky mohou být ojediněle doprovázené deštěm o intenzitě až kolem 20 mm a zesílením větru. Odpolední teploty se budou pohybovat mezi 18 až 22 °C.

Diskutujme slušně. Pravidla diskuze na portálu ŽivotvČesku.cz.